Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Biztosan megéri kimenni...

Biztosan megéri kimenni Dániába egyetemre? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval jelentkezem Dániába is, és itthonra is. Eleinte nagyon lelkes voltam, hogy "huhú, külföld", aztán most így a jelentkezés lezajlásakor elkezdtem kételkedni. Azokról a helyekről, ahová a külföldieket toborozzák, konkrétan semmi hiteles infót nem lehet találni. Még olyannal is találkoztam, hogy a hivatalos dán felsőoktatási intézmények listáján sem volt rajta! Ha mégis találok róluk infót, akkor a is csak a legáltalánosabb dolog, és szóról szóra megegyezik a weboldalukon leírtakkal. Na most lehet, hogy én kezdtem el rémeket látni, de ezek az intézmények halvány különbséggel vannak úgy elnevezve, mint az ugyanabban a városban található nevesebb egyetemek. Ezen kívül minden ilyen intézmény 2008-2009-.. évben alapították. Akkor most konkrétan mi a fütyi van? Feleslegesen nem akarok kimenni, mert drága pofon lenne az élettől. Ügynökségeket erről nem fogok kérdezni, nyilván hiteles választ kapnék...


Egyébként itt ilyen Lillebaelt Academy-re és társaira gondolok...


Aki tudna valamit mondani, akár pozitívat, akár negatívat, kérem írjon!



2015. febr. 10. 10:34
 1/2 anonim ***** válasza:

én a Lillabaelten tanulok, mit akarsz tudni?


csoportmunkák vannak, sokat kell magadnak utána járni, de a suli nem egy nagyon megerőltető tevékenység számomra. A tanárok nyitottak mindenre nincs az az otthoni zárt rendszer, hanem sokkal szabadabb az egész, néha túl szabad már nekem. De jobban bejön mint az otthoni


Egy gond van, hogy munka találásra az embernek, olyan 0,5-1%-a van, ezért még nekem sincs munkám, és kb eddig egy millió forintba van nekem..csak azért tudok kint lenni mert a szüleim félreraktak..minden nap nézem a munka portálokat, elküldtem, 200-300 jelentkezést, eddig egy sem válaszolt igennel, csak 10-15 nem-et kaptam..újságkihordást csinálok, de a lakbérem 1/3-t teszi ki..


Tehát összességében elmondható, hogy ha nincs félretett pénzed akkor nem érdemes, mivel munkát találni itt sajnos nagyon nehéz. Azt mondja mindenki akivel beszéltem és van neki, hogy kapcsolatai vannak azért tudott találni, eddig aligha találkoztam olyannal aki kapcsolatok nélkül tudott normális(takarítós, újságkihordós stb) munkát találni

2015. febr. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
És milyen nyelven kell tudni?
2015. márc. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!