Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hova felvételizzek ha Japánnal...

Hova felvételizzek ha Japánnal akarok foglalkozni?

Figyelt kérdés
Még csak kilencedikes vagyok, és nem is igazán tanultam japánt, csak hobbi szinten, de komoly elhatározásom hogy kint akarok élni. Pontosabban idegenvezető szeretnék lenni ott. Nyelvérzékem van (angolt, németet tanulok, mindkettőből ötös vagyok) terveim szerint hamarosan meglesz az angol középfokúm, majd a felsőfokúm is egyszer, és japánt is el akarok kezdeni tanulni a közeljövőben. Szeretem a nyelveket, és azon is gondolkodtam, hogy kimegyek tanulni külföldre, de sajnos tudom hogy az élet nem ilyen könnyű, és nem is nagyon van pénzünk ilyenekre, ezért remélem ösztöndíjjal felvennének, ha minden kötél szakad Magyarországon valahova. (Nem rossz az átlagom.) De mégis ti mit gondoltok erről? Lehetséges-e egyáltalán? Ha igen milyen főiskolát, egyetemet ajálnátok? Hol lenne, és mi kéne hozzá? Előre is köszönöm a normális válaszokat, jár értük a zöld kezecske. :)

2015. febr. 17. 19:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kezdjük itt: szerinted miért volna szükség Japánban egy magyar idegenvezetőre?
2015. febr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezt a kérdést én is feltettem egyszer magamnak, és oda jutottam, hogy biztosan lehet rá lehetőség. De nem muszály pont idegenvezetőnek lennie. Például hallottam hogy angol tanárnak is megéri oda menni...
2015. febr. 17. 20:01
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát, azért nagyon nem mindegy. Egy tanár évekig tanul, egy idegenvezető néhány hónapot. Azért fontos éppen, mert ez határozza meg, merre tovább.
2015. febr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ezért kértem a véleményeteket, hogy szerintetek mi lenne a legjobb megoldás és mi megvalósítható.
2015. febr. 17. 21:35
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az idegenvezetésben nem sok lehetőséget látok, mert aki Magyarországról Japánba megy, az általában tud angolul is, tehát fölösleges magyarul tudó idegenvezetőket alkalmazni.

Angol tanárnak pedig hamarabb vesznek fel egy angol anyanyelvű írástudatlan csövest, mint olyasvalakit, aki szintén idegen nyelvként beszéli az angolt. Nézegettem ilyen álláshirdetéseket, a legtöbbnél külön kiemelték, hogy nem elég az "anyanyelvi szint", anyanyelvűnek kell lenni.


Sajnos Japánba leginkább szakembereket várnak, mert abban a tévhitben leledzenek, hogy a japán nyelvet könnyebb elsajátítani, mint egy szakmát.

Úgyhogy inkább reálos területen érdemes továbbmenni. Mérnök, programozó, szívsebész, stb. A nyelvtudás önmagában nem ér sokat, mert japánul akármelyik japán jobban fog tudni, mint te, az angolt meg leszarják, mert azt hiszik, hogy nekik is megy :D

Ösztöndíjat is könnyebb szerezni mérnökként, mint japán szakos hallgatóként.

2015. febr. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Ezeöccá ***** válasza:
100%
Így van: szakmát kell tanulni + nyelveket. A nyelvtudás szép, de valamihez érteni kell még azon kívül is. Az idegenvezetés Japánban magyaroknak nem egy túl nagy piac, ebből nem fogsz tudni megélni. Tanulj mérnöknek és mellette foglalkozz a japánnal.
2015. febr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azzal márpedig nem fog foglalkozni az ember élete végéig amivel nem akar. A mérnökség áll tőlem mondjuk a legtávolabb. xD Ezért gondoltam hogy idegenvezetőnek, tanárnak, tolmácsnak elmennék abba az országba amit szeretek, ha nagyon muszály egy ideig eladónak, vagy akárminek. Tudom hogy a japánok nagyon komolyan gondolnak a munkára. De szerintem semmi sem lehetetlen. Nem egy külföldi, magyar emberről tudok Japánban, Kínában és más egyéb országokban. Van családjuk is és meg is élnek csodálatos módon. Mint jól tudjuk Magyarországon már azolyan fiataloknak mintvén már kevesebb esélyük van bármire is mint külföldön...
2015. febr. 18. 17:07
 8/13 A kérdező kommentje:
Talán elhiszem, hogy nem csak unalomból szeretnétek tönkretenni egy kilencedikes elhatározását, és csak segíteni szeretnétek... De akkor is kérlek a kérdésemre válaszoljatok: Hova menjek ilyen szándékokkal?
2015. febr. 18. 17:12
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

De unalomból tesszük... még véletlenül sem azért, mert nagyobb tapasztalattal jobban látjuk, mi az, ami reális.


Egyszerűen nem akarod elfogadni, hogy túlságosan határozatlanok az elképzeléseid, hogy konkrét tanácsokat adjunk (a használhatót meg csípőből elutasítod). Nincs se egyetemi szak, se tanfolyam, ahol japán alklmi munkásokat képeznej. De ha vannak ilyen ismerőseid, miért nem őket kérdezed.

2015. febr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de Japánba nem fogsz elmenni eladónak, mert nem kapsz vízumot olyan munkára, amit egy japán is meg tud csinálni.

Ha a reálos tárgyak távol állnak tőled, akkor megpróbálkozhatsz egy tolmács/fordító képzéssel (+felsőfokú angol és japán nyelvtudás), és akkor már talán szóba áll veled néhány magyarországi japán cég. Ott lehúzol pár évet, összeszedsz egy rakat pénzt, majd kimész Japánba munkát keresni, és imádkozol, hogy felvegyenek, és akkor már csak egy negyed évbe telik, mire megszerzed a munkavállalói vízumot (közben lehet, hogy haza kell jönnöd, mert turistavízummal max 90 napot lehetsz kint - ezért kell a sok pénz).


Persze ezt mind csak unalomból írtam, igazából mindenki automatikusan megkapja a japán állampolgárságot, ha megnézi a Naruto összes részét.

2015. febr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!