Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hova felvételizzek ha Japánnal...

Hova felvételizzek ha Japánnal akarok foglalkozni?

Figyelt kérdés
Még csak kilencedikes vagyok, és nem is igazán tanultam japánt, csak hobbi szinten, de komoly elhatározásom hogy kint akarok élni. Pontosabban idegenvezető szeretnék lenni ott. Nyelvérzékem van (angolt, németet tanulok, mindkettőből ötös vagyok) terveim szerint hamarosan meglesz az angol középfokúm, majd a felsőfokúm is egyszer, és japánt is el akarok kezdeni tanulni a közeljövőben. Szeretem a nyelveket, és azon is gondolkodtam, hogy kimegyek tanulni külföldre, de sajnos tudom hogy az élet nem ilyen könnyű, és nem is nagyon van pénzünk ilyenekre, ezért remélem ösztöndíjjal felvennének, ha minden kötél szakad Magyarországon valahova. (Nem rossz az átlagom.) De mégis ti mit gondoltok erről? Lehetséges-e egyáltalán? Ha igen milyen főiskolát, egyetemet ajálnátok? Hol lenne, és mi kéne hozzá? Előre is köszönöm a normális válaszokat, jár értük a zöld kezecske. :)

2015. febr. 17. 19:26
1 2
 11/13 Gizmo Againt válasza:

Értem, hogy mire gondolsz, de az előttem lévőknek igaza van abban, hogy Japánban a magyar piac elég gyatra ...! Azonban, ha jó a nyelvérzéked, szerintem végezz el itthon egy gyorstalpalós képzést, mint pl.: pincér, azt írtad, hogy tudsz angolul, próbálj meg kimenni Amerikában, vagy fejlettebb országba, ahol angolul beszélnek, közben tanuld a Japánt, és más nyelvű országból menj el idegenvezetőnek, mivel ugyebár tudsz Japánul, és akkor odavezető utakon vehetsz részt!

Szerintem ez a elgreálisabb lehetőséged, azonban ilyen kimondottan Japán képzéssel rendelkező főiskolárós és egyetemről, meg nem-nagyon hallottam!


Remélem valami hasznosat tudtam írni! :)

2015. febr. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Vagy ha Japánban akarsz élni, akkor itt egy másik lehetőség: Egyetem Japánban. A Japán Alapítványnak (Budapest, Oktogon) minden évben van olyan ösztöndíja, ami kifejezetten egyetemi képzést kínál olyan érettségizett diákoknak, akiknek nem a japán volt a fő érdeklődési területe, de hajlandóak odakint japánul is megtanulni, hogy aztán az egyetem maradék éveit japánul tanulják végig - ezenek a programokon az első év általában csak a nyelvoktatás.

Viszont nagyon jónak kell lenni MATEMATIKÁBÓL, mert a japánok szerint a matematika az ISTEN, a többi tantárgy csak humbug. De rengeteg szakra lehet jelentkezni, legnépszerűbb talán a robotika/építészet. Nézz utána a Japán Alapítvány honlapján, hogy mit kérnek, és érettségiig meg feküdj rá a színötös bizonyítványra, mert ezeknál szükséged lesz rá!

2015. febr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

*muszáj


ELTE

2015. febr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!