Romania vagy Hollandia?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszu leszek, szoval NE valaszolj, ha nincs idod vegig olvasni.


A lenyeg, hogy most Romaniaban elunk, de a szuleim miutan vegleges munkat kaptak kitelepulnek Hollandiaba. Ok szeretnek, hogy menjek, itt nem marad lakas, en nekem nincs penzem, kuldeni nem fognak(mamam tudna kb annyival tamogatni,hogy eletben maradjak), viszont ott lakhatnek veluk az egyetem alatt.


Ez mind szep,de a problema az, hogy en csak alapszinten lotyogok hollandul, ott lenne nyelvtanfolyamom, viszont mire eljutnek arra a szintre, hogy felvetelizzek az legalabb 1-2 ev, aztan az ottani felveteli sokkal nehezebb lehet nem vennenek fel elsore.


Itt szerintem felvennenek elsore, alapvetoen szeretek is itt lenni, de a gond, hogy csak az elmelet van magyarul, romanul nem nagyon tanultam meg, mivel kb mindennapos tema volt kicsi korom ota az elmenetel, most meg is valosult.


Szoval nem tudom, hogy szivnek kevesbe, mert ebbol mar igyis-ugyis szivas lesz, mert vagy egyedul elek itt ugy, hogy az elejen minden jo,aztan meg szenvedek a romannal, vagy kint ulok meg evekig nyelviskolaban, aztan meg ki tudja mennyi ideig felvetelizgetek. Most 23 vagyok, betegseg miatt kb csak itthon voltam, meg korhazban,szakmam sincs,csak erettsegim.


Az nem kerdes, hogy fogorvos szeretnek lenni, de hogy hol? Akkora kavar van a fejemben,raadasul mindjart itt a jelentkezes.


Nem tudom kesobb hol szeretnek elni,lehet itt maradnek, de valoszinubb, hogy Magyarorszagra koltoznek, vagy valahova mashova,de kulonoskepp nem vonz Hollandia.


Ami tuti, hogy ide szerintem felvennenek 99-100%-os felveteliket irtam, mondjuk az itteni egyetemre keszultem mindig, viszont itt 6 eves a fogorvos kepzes, es mint emlitettem romanul alig tudok valamit a gyakorlati kepzes meg full roman. Igaz ezt eddig is tudtam, de eddig ugye ugy volt,hogy majd ha lesz idom megtanulom,hisz igyis itt elek, nincs mas valasztasom mashol tanulni.


Ami a legjobb elkeserit, hogy bar kepes vagyok ejjel-nappal tanulni,de ha veluk megyek, akkor most 1-2evig meg tuti csak logni fogok levegoben,es ebbol mar elegem van, masfelol meg itt egyedul se szivesen maradnek, foleg hogy itt eleg forro a hangulat...mindig van valami vita az egyetemen,hol teljes magyar szakot akarnak, hol teljesen eltorolni. Mar kovetni se lehet.


2015. febr. 25. 17:49
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Magyarorszag is megfordult a fejemben,de akkor emelteket kell csinalnom, mert itt rendes felveteli van, erettsegi nem olyan fontos. Az megint sok penz, Budapest draga, valamint ott a tanulmanyi szerzodes,viszont nyilvan konnyebb lenne, mint Hollandiaban.
2015. márc. 20. 07:27
 12/15 A kérdező kommentje:
Sehol mashol nem letezik tudtommal emelt erettsegi csak Magyarorszagon,ezert ahhoz oda kellene utaznom,csak az erettsegi miatt.
2015. márc. 20. 07:29
 13/15 anonim ***** válasza:
2015. márc. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

nem kell letenned az érettségit, benne van.

azt viszont nem tudom, hogy így hogy számolják a pontokat.

2015. márc. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

bocs, h 3-ban küldöm, de akadozott a gépem.

[link]

itt van az ügyfélszolgálat leírása, van egy email cím, kérdezd meg, hogy hogy számolják esetedben a pontokat. minthogy a leírásban csak annyi van, hogy máshogy, és hogy nem kell emelt szintűt letenned.

2015. márc. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!