Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Írnom kell diplomamunkát,...

Írnom kell diplomamunkát, neten találtam egy csomót, amit magyar egyetemen csináltak. Lefordítom és beadom itt ausztriába. Lebuknák?

Figyelt kérdés

arra gondoltam ,hogy lefordítom amit magyarul csinált vki itt az egyetemen és azt adnám be ausztriába...


rájönnének, hogy ne mén csináltam ?


2015. márc. 30. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, és elég nagy ára lehet számodra. A plágium nagyon durva dolog, fegyelmi eljárás indul majd ellened, kirúgnak az egyetemről, nem kapsz végzettséget és eltiltanak a szaktól is, az eredeti mű írója pedig be is perelhet.
2015. márc. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 TamásTóth ***** válasza:
100%

Manapság már egy programon átfutattják a szakdolgozatokat, és az végig cskkolja, hogy mivel hány %-ban egyezzik. (nem tudom pontoson mit néz meg a progra, más nyelvet is, vagy nem)


De több mitn valószinű, hogy lebuknál. Meg nekem amúgy az a véleményem, hogy az ilyen, akinek ez csak megfordul a fejében nem érdemel semmit.

2015. márc. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és ha egy magyar szerzőtől fordítom le az egész témát amit írt a könyvben ?
2015. márc. 30. 15:11
 4/9 anonim ***** válasza:
Az is ugyanez a kategória. Nektek nem magyarázták el, mi az a plágium, és hogy a diplomamunkának saját szellemi terméknek kell lennie?
2015. márc. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TamásTóth ***** válasza:
100%
Szánalmas vagy. Ha már eljutottál egy főiskola/egyetem végére, legyen már benneed annyi tartás, hogy rászánsz egy 40-50 oldalas szakdolgozatra kb 2-4 hetet az életedből és megirod normálisan, amibe beleteszed a saját részedet is....
2015. márc. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nekem minimum 80 oldalt kell írnom.


Amúgy utána néztem, a magyar szerzőnek nem adták ki a könyvét küldöldön, szóval ha lefordítom akkor betudom adni kint és nem jönnek rá.

2015. márc. 30. 15:24
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Nehéz elhinni, hogy végzős egyetemista vagy...


Egyébként Schmitt Pál is lebukott, szóval fontold meg...

2015. márc. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

ha már ennyire csalni akarsz, vedd az övét kiindulási alapnak, az alapján írj valamit, de ne kopizd le az egészet...


az egy másik dolog, hogy lehet gyorsabb megírni, mint lefordítani mind a 80oldalt helyesen

nagy a kockázat, én inkább nem tenném

2015. ápr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igazából,nem nehezebb egy az egyben lefordítani,mint leírni a saját gondolataidat ugyanabban a témában?

És akkor ugyanazokat a forrásműveket is írod hozzá?

És "lebuknák"?Bocs.

2015. ápr. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!