Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Te otthagynád a sulit, ha...

Te otthagynád a sulit, ha tudnád, hogy anyanyelviszinten fogsz kínaiul beszélni?

Figyelt kérdés

Most 9.-kes vagyok és lehetőségem van Kínában tanulni. Azt mondta a kinti kínai tanárom (mert 1,5 évet már éltem kint/suliba jártam), hogy 3 év múlva anyanyelvi szinten beszélnék. Ez egy nagyon hasznos dolog a jövőre nézve, de ha kinnt vagyok, akkor nem lesz se magyar se kínai érettségim (mert még csak középszinten írok/beszélek), így nem tudom milyen egyetmre fogok tudni majd menni. Vagy szerintetek az is jó, ha később teszem le az érettségit? A kínai/tajvani egyetem nagyon ott vannak az élen, de gondolom oda is legalább egy jó érettségi kell. És ez az alkalmam most van, később már nem biztos, hogy ki tudok menni. Volt már valaki hasonló helyzetben?

Próbáltam már a 2 sulit egyszerre csinálni, de a magyar dolgokat kint csak nagyon felületesen tudom tanulni, ami valószínűleg meglátszódna az érettséginél.

Van köztetek olyan aki mondjuk nyári szünetben készült fel az egész éves anyagból? Annak milyen lett az érettségie? Köszi



2015. ápr. 26. 12:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi nem 1 év anyagát fedi le, hanem 4. Egyébként meg nem lehetetlen egy nyár alatt letudni az egészet. Szerintem menj.
2015. ápr. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is menj. Erettsegit meg felnottkent is tudsz tenni, de ilyen eselyed nem biztos, hogy lesz megegy. Ha szeretnel kimenni es a szuleid is elengednek, szerintem ne hagyd ki :)
2015. ápr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

De ha 4 évig az osztálytársaim füzeteteiből készülök egyedül,(mert tankönyvünk nincs...), akkor ez nem látszódik meg az érettségin? Főleg, hogy nagyon kemény suliba járok, spec. matekon vagyok.

Szüleim kinnt dolgoznak. 21 évesen tudnék leérettségizni.

Csak attól félek, hogy nem tudnék elhelyezkedni, mert nem lesznek elég jók a jegyeim. Vagy papírok nélkül is könnyű elhelyezkedni egy felsőfokú kínai nyelvvizsgával? Mellé még angolul, németül is beszélek.

2015. ápr. 26. 12:55
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A ketteshez minimális időráfordítás szükséges, az is inkább a szóbeli része miatt. Ebben az esetben viszont a pontduplázás lenne a célravezető, azaz 2 tárgyra kellene csak koncentrálnod, hogy minél jobban sikerüljenek, ez középszinten simán lehetséges akár egy nyár alatt is, ha más dolgod nincs.
2015. ápr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

én idén érettségizem. magyarra nem lehet készülni. töriből jó ha képben vagy, de ha sok töris könyvet olvasgatsz amíg kint vagy szerintem elég. én inkább a töri tankönyvet nézegetném. attól hogy nektek nincs, még tudsz venni.

angolból akkor nem kell érettségizned, elég kínaiból.

matekból kell sokat gyakorolni, esetleg majd különtanárral.de hidd el nekem, hogy fél év alatt meg lehet tanulni a középszintű követelményt.

én december óta tanulom a matekot, előtte hármassal átcsúsztam.

most ötös vagyok és úgy érzem jól is fog menni.

(Egyedül készültem)korábban sose csináltam házit, órán is telefonoztam. mégis meg tudom tanulni, neten már annyi minden van ami segítségedre válik.



én mennék a helyedben. később lehet lesz egy barátod, vagy bármi ami ide köt magyarországra. és nem lenne többet ilyen lehetőséged.



az egyetemi jelentkezésnél meg a felsőfokú nyelvvizsgád miatt is nagy előnyöd lehet, valamint mehetsz olyan szakra aminél nem nézik a matekot vagy ami rosszul megy.

2015. ápr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel akarsz később foglalkozni? Mert ha magyar-kínai tolmács akarsz lenni, akkor nagyon jó ötlet. Ha viszont bármi olyasmi, amihez szilárd alapok és hosszú egyetemi tanulmányok szükségesek (pl. orvos, matematikus), akkor nagyon nagy hülyeség.
2015. ápr. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
mit fogsz csinálni Kínában, ha kimész? ott is suliba kell járnod, mivel 16 éves korodig tanköteles vagy, és az állam szeret a külföldön élő szülők nyakára mászni, hogy igazolják, hogy a tanköteles korú gyerek még iskolába jár. ha három éven belül anyanyelvi szintre kerülsz, akkor könnyedén le tudod tenni kint az érettségit is, nem? sokan költöznek ki épphogy alapfokú nyelvtudással Németországba, és valahogy elvégzik kint a gimit...
2015. ápr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Mindig is az angol meg kinai nyelvekkel kapcsolatos munkan gondolkodtam, akar egy tolmacs.

Azert tudnek 3 ev alatt megtanulni, mert suliba jarnek, rendes helyibe, igy egesz nap anyanyelvi kornyezetben lennek.

2015. ápr. 26. 22:01
 9/13 A kérdező kommentje:
Azért a német nyelvet ne hasonlítsuk már össze a kínaival... :) A kínai nem valami ''tapadós'', maradjunk annyiban. Vannak akik évtizedek óta kint élnek, és egy középfokot se tudnának lerakni.
2015. ápr. 27. 16:30
 10/13 anonim válasza:
gondold meg hogy olyan életet akarsz mint a legtöbb embernek magyarországon vagy egy másik talán izgalmasabbat, de mindenképpen rendkivülit, én az utóbbit választanám a helyedben , csak egyszer élsz, de még kinából gondolom visszajöhetsz magyarországra
2015. ápr. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!