Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Te otthagynád a sulit, ha...

Te otthagynád a sulit, ha tudnád, hogy anyanyelviszinten fogsz kínaiul beszélni?

Figyelt kérdés

Most 9.-kes vagyok és lehetőségem van Kínában tanulni. Azt mondta a kinti kínai tanárom (mert 1,5 évet már éltem kint/suliba jártam), hogy 3 év múlva anyanyelvi szinten beszélnék. Ez egy nagyon hasznos dolog a jövőre nézve, de ha kinnt vagyok, akkor nem lesz se magyar se kínai érettségim (mert még csak középszinten írok/beszélek), így nem tudom milyen egyetmre fogok tudni majd menni. Vagy szerintetek az is jó, ha később teszem le az érettségit? A kínai/tajvani egyetem nagyon ott vannak az élen, de gondolom oda is legalább egy jó érettségi kell. És ez az alkalmam most van, később már nem biztos, hogy ki tudok menni. Volt már valaki hasonló helyzetben?

Próbáltam már a 2 sulit egyszerre csinálni, de a magyar dolgokat kint csak nagyon felületesen tudom tanulni, ami valószínűleg meglátszódna az érettséginél.

Van köztetek olyan aki mondjuk nyári szünetben készült fel az egész éves anyagból? Annak milyen lett az érettségie? Köszi



2015. ápr. 26. 12:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
a németet csak azért írtam, hogy lásd, vannak, akik még alacsonyabb nyelvtudással kezdenek külföldön iskolába járni és le tudják tenni az érettségit az adott ország nyelvén. ami nem világos, hogy miből gondolod azt, hogy nem lesz kínai érettségid ("ha kinnt vagyok, akkor nem lesz se magyar se kínai érettségim"). ha olyan jó nyelvérzéked van, hogy 3 év alatt anyanyelvi szintre jutsz, akkor valószínűleg egy év alatt eléred a felsőfokot, annak pedig elégnek kell lennie az érettségihez...
2015. ápr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

3 év alatt megtanulnék beszélni...

Csak sajnos azt nem tudom, hogy a karaktereket mennyire tudnám megtanulni. Felismerem őket, tehát olvasni annyira tudok, mint beszélni, de ugye ott a fogalmazás.


De azért köszi, ez biztatóan hatott :)

2015. máj. 5. 20:52
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem menj. Viszont azért egyetemi tanulmányok nélkül kevés a nyelvtudás önmagában.
2015. dec. 30. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!