Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van bármi esélyem kijutni az...

Van bármi esélyem kijutni az allamokba egyetemre? Ha igen akkor mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

Csupán egy érettségim van, de szeretnék kint tanulni és később ott is dolgozni/élni.

A gépész mérnöki szak az ami érdekel. Melyik egyetemeken lehet ezt tanulni, mennyibe kerül egy félév, mik szükségesek a felvételihez?



2015. júl. 12. 06:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudsz magadtól utána nézni, akkor nincs.
2015. júl. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Utána tudnék nézni, és meg is tettem természetesen. Csak azért írtam a kérdést, hátha valami elkerulte a figyelmem, illetve valaki megosztja a tapasztalatait esetleg
2015. júl. 12. 18:34
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem. Ha nem tudtal utananezni es levonni ezt a kovetkeztetest magadtol akkor tessek, levezetem neked: mivel nem az USAban elsz ezert nem kapsz diakhitelt vagyis nem tudod kifizetni az egyetemi tandijat. Osztondijat sem kapsz mert az csak a nagyon zseniknek jar. Ha lenne ra penzed akkor esetleg bejutahatnal egy noname egyetemre de annak sincs sok ertelme.
2015. júl. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
USÁ-ba jellemzően PhD-zni van értelme kimenni (általában 5 éves PhD-k vannak, amire BA/BSc után lehet jelentkezni, persze nem árt a kiemelkedő teljesítmény, meg némi publikáció sem addigra), ezekre lehet normális ösztöndíjat/támogatást találni. Alapképzésre nagyon ritka, többnyire zsebből kell fizetni a tandíjat (többmillió forint évente) + a megélhetést, a pontos számoknak, képzéseknek pedig utána tudsz nézni.
2015. júl. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is inkább azt javasolnám,hogy menj el a BME-re,végezd el a gépész bsc-t és ha kitüntetéses diplomád lesz és még mellé pár cikket is tudsz publikálni,meg van egy megfelelő nyelvvizsgád,akkor van esélyed ösztöndíjra. Ha jól emlékszem a fulbright ösztöndíjak ilyenek,amikkel amerikába lehet menni és a tandíjat fizetik. Bsc-re kikerülni semmi pénzzel szinte lehetetlen és szerintem nincs is sok értelme. Phd tényleg megéri,ha felvesznek és nem zavar,hogy távol vagy minden ismerősödtől és nem tudsz hazajönni gyakran.

Előttem szóló: ez tényleg így van,hogy bsc után már lehet phd-re jelentkezni? Eléggé fura....mondjuk van egy ismerősöm aki msc-vel ment phd-re angolokhoz és ott is az volt,hogy a phd első évében kapott mégegy msc diplomát,szóval elhiszem,hogy van ilyen,csak nehezen fogom fel,hogy miért :D

2015. júl. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Előző: igen, lehet BSc/BA-val amerikai PhD-re jelentkezni, viszont ezek mind 5 éves PhD-k, azaz gyakorlatilag olyan, mintha Magyarországon vagy Európában egybe csinálnál meg egy MSc/MA-t (2 év) + PhD-t (3 év). Általában arra is megvan a lehetőség, hogy bizonyos feltételek teljesítésével valaki ne fejezze be a PhD-t, viszont kapjon egy MSc/MA diplomát (ez viszont jellemzően nem éri meg, mert nem két év után adják oda, hanem már ahhoz is rengeteg publikáció stb. kell, és akkor már jobban megéri befejezni a teljes képzést).


Ettől függetlenül Európából sokan csak master diplomával jelentkeznek amerikai 5 éves PhD-re, bár ez nyilván azért van, mert addigra esélyesebb, hogy az embernek legyenek publikációi, tudományos-szakmai kapcsolatai és általában kiforrott kutatási tervei, mint egy 3 éves alapképzés 2. éve után, amikor jellemzően ezekre el kell kezdeni jelentkezni.

2015. júl. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Bocsi, de a többieknek tényleg igaza van. Neked kell utána nézni a dolgoknak.

Mindenesetre kérdésedre válaszolva, látogass el pl. A szudyinamerica honlapra (Google a barátod).


Az érettségi tökmindegy, mivel kint jellemzően két vizsgát fogadnak el: SAT vagy ACT.

Azért angolul tudsz, ugye? Ugyanis szintúgy két féle vizsga közül választhatsz többnyire: TOEFL vagy IELTS. Mindkettő komoly nyelvtudást igényel.

Ezen kívül szükséged van még

- ajánlólevélre a tanaraidtól (x számú)

- motivációs levél tőled. Elmondanám, hogy baromi nagy jelentőséggel bír, úgyhogy szinte ez a legfontosabb.

- sok sok pénz. Nagyon sok, annak minimum 10x-ese amire most gondolsz.


Szerintem keress fel szervezeteket.

Semmi se lehetetlen

2015. júl. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Osztondijjal mar elkestel szerintem. Ha nem osztondijjal mesz akkor egy vagyon, ha gazdagok a szuleid es kifizetik a tandijat, akkor semmi akadalya. :-)
2018. márc. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok csak meg hozza tennem. Ha maximalis pontszamot ersz el a SATen akkor van 12% od a bejutasra.(osztondij) De minden egyetem pontosan leirja melyek a felveteli kovetelmenyek. A sat en a lanyom 800 bol 750-et ert el. Kozelebe sem jutott a felvetelinek.
2018. márc. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Meg eszembe jutottak reszletek, ami erdekes lehet. Az intejui Londonban voltak, az MIT holgy nagyon keves volt, foleg arrol erdeklodott, hogy mi a lanyom erdeklodesi kore es hobbija. A Harward interju nagyon hideg, hivatalos volt. Politika erdekelte, meg globalis problemak. A lanyom osztalytarsanak szulei mindketten a Harwardon vegeztek, azt mondtak, hogy utaltak szornyu hely. Talan ez fontos lehet annak akinek eppen valasztani kell az egyetemek kozott, mert minden megpalyazott hely penzbe kerul. Ugyan nem tul sok, kb 60 dollar egy hely de ha 5-10 egyetemre jelentkezel akkor azert eleg huzos.
2018. márc. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!