Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi kell még, hogy bejussak az...

Mi kell még, hogy bejussak az angliai Cambridge egyetemre?

Figyelt kérdés

A honlapon fent van, hogy:

IELTS:7.5

A Level: A*A*A


A magyar rendszer az olyan, hogy az elért pontszámunk magasabb a meghirdetett ponthatárnál, akkor fel van véve az illető.

Mi a helyzet az angliai Cambridge-el? Ha meg vannak a fent említett eredményeim, akkor onnantól mennyi esély van rá, hogy felvesznek? Mik jelentenek pluszt? Vagy ezután már minden az interjún múlik?


Egy másik kérdésem is lenne. Úgy tudom, hogy aki ide jár, annak kötelezően az iskolai kollégiumokban kell megszállni. Mi van akkor, ha én párkapcsolatban élek és szeretnék a párommal együtt élni? Van erre lehetőség?



#egyetem #Anglia #Cambridge #natural sciences
2015. jún. 28. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezek csak alapkövetelmények, amiknek meg kell lennie, hogy egyáltalán legyen esélyed bekerülni. Nyilván ha ez nem teljesül, akkor már eleve veszett fejsze.

A tanulmányi eredményeiden túl nagyon sokat számítanak a versenyeredmények (lehetőleg nemzetközi, jó helyezéssel), hallgatói önkormányzat tagság, és hasonlók.

Egyébként azt remélem tudod, hogy évi 5-6-7 millió forint a tandíj, ki tudsz annyit köhögni?

2015. jún. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A pénzt természetesen nem zsebből fizetném (ahogyan a diákok többsége sem, mert itteni bizonylatban is nagyon sok pénzről van szó).

Versenyekről már lecsúsztam sajnos. Magyarországon letettem az érettségit, de csak középszinten és nem természettudományos tantárgyakból. Sajnos az oktatás színvonala nem volt jó és túl lusta voltam otthon egyedül felkészülni. Most Angliában élek, részmunkaidoben dolgozom és közben tanulok itthon. 2-3 évet szánok felkészulésre, mert a 0-rol kell kezdenem. Azaz már nem ott vagyok, mert egy hónapja kezdtem a félkészülést. Mivel itthon tanulok és egyébként is kívül esem a versenyeken induló korosztályon, így ez nem játszik.


+Azért itt kérdezem, mert korábbi válaszoknál olvastam, hogy vannak itt olyanok, akik a Cambridge-re jártak vagy van tapasztalatuk.

2015. jún. 28. 19:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Lenne lehetőséged kint tenni A-levels vizsgákat?

Egyébként igen, ha behívnak interjúra, akkor azon múlik leginkább, hogy ott miként teljesítesz. Az iskolai kollégiumra vonatkozó kérdésed eltér college-onként, van ahol nem is tudnak biztosítani szállást a képzésed végéig, szóval ez nagyon eltér, érdemes e-mailben érdeklődni a kinézett helyednél.

2015. jún. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Bob the builder ***** válasza:

Pár talán hasznos link

[link]


[link]

2015. júl. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, az a tervem, hogy 2 év alatt lerakom az A levelt.


Köszönöm a linkeket, volt sok hasznos infó benne! :)

2015. júl. 7. 22:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Elfogadják a magyar érettségit, nem kell kint vizsgáznod (az az amerikaiaknál van). Versenyeredmények kellenek, meg diákprojektek.
2015. nov. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A több milliós tandíj miatt ne aggódj, azt csak akkor kell kifizetni, amikor ~10 múlva már elég jól keresel és nem jelent gondot. Nem muszáj kollégiumban megszállni, de minden más opció anyagilag vállalhatatlan, ha valaki a városon kívülről jön (drágábbak a lakások, mint Londonban!). Egy ágyas szobák vannak, nem élhetsz a pároddal.
2015. nov. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!