Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyi az esélye, hogy bejutok...

Mennyi az esélye, hogy bejutok az Oxfordra?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a gimnáziumot, és "régi" álmom, hogy az Oxfordra járhassak! Történelem tanár szeretnék lenni, emellett az angol nagyon jól megy. Ha kitűnő bizonyítványom lesz minden évben, illetve megvan mindhárom nyelvvizsga, és az érettségi is kitűnő lesz, felvehetnek?

Az osztályfőnököm angol szakos tanár, 2016 Áprilisában megyünk Londonba az iskolával, ami szerintem borzasztó jó lehetőség a nyelvtanulásra, mindemellett pedig 9-10 éves korom óta arról álmodozom, hogy egyszer majd Londonba költözök. Mivel a tanárnő elég sok mindent tud ugye az oktatásról, ezért arra gondoltam, hogy beszélek vele erről az egyetem-dologról! Gondolom tudna segíteni. Nektek mi a véleményetek erről?: )



2015. szept. 12. 12:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem ezektől függ a bejutás, egyébként is emelt szintű érettségik kellenek oda, valamint külön felmérések, tesztek, interjú, ajánlások és motivációs levelek is kellenek oda. Plusz kell egy jó vastag pénztárca is, mivel az Oxfordon £9,000 jelenleg a tandíj.
2015. szept. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, tudom, hogy emelt érettségi kell több tantárgyból is, de ha nem próbálom meg ezt az egészet, akkor nem tudom meg, hogy mi lett volna, ha. Viszont ott a tandíj-dolog is. Lehetséges lenne ösztöndíj pályázatot indítani?
2015. szept. 12. 13:32
 3/17 anonim ***** válasza:

[link]


Itt lehet ösztöndíjakat keresni.

2015. szept. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
és az iskolában, hogy kéne ezt az egészet felhoznom? Gondolom rengeteg dolog jár ezzel. Különórák, etc.
2015. szept. 12. 13:40
 5/17 anonim ***** válasza:
A tandijra kapsz diakhitelt mert EU allampolgar vagy. A bejutashoz pedig nem csak kitunonek kell lenni hanem versenyeredmenyek kellenek, meg valami ami megkulonboztet a tobbi diaktol, plusz hat nemtom mennyire vagy jo angolbol de a motivacios levelednek nagyon jonak kell lennie, ahogy az interjun is profinak kell lenned.
2015. szept. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát, próbálkozom! Lehet érdemes lenne angol, illetve történelem versenyekre jelentkeznem.

2015. szept. 13. 12:21
 7/17 Dubi ***** válasza:

A tandíjra felvehetsz kedvező diákhitelt, és onnantól igazából a megélhetésre kell költened... De az Oxbridge elég gazdag ahhoz, hogy a diékjainak a lehető legjobb támogatást nyújtsa. Amúgy ajánlom, hogy olvasd el ezt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..

2015. szept. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Dubi ***** válasza:
Áh bocsi, elfelejtettem, hogy mire te végzel, talán Magyarország nem is lesz már az EU tagja, szóval talán nem fogsz tudni felvenni diákhitelt, számolhatsz ezzel is.
2015. szept. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is felmerült ez a kérdés, én úgy tudom, hogy ha nem vagy ösztöndíjas(amire amúgy is kicsi az esély, hogy valaki az lesz), akkor már a felvételinél bizonyítanod kell, hogy X összeg ott van a számládon, és kitudod fizetni az iskolát. (Nekem ezt tanárok mondták, nem tudom, hogy ez még most is így van-e)
2015. szept. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Holnap megpróbálom megérdeklődni az osztályfőnökömnél.
2015. szept. 14. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!