Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Továbbtanulási lehetőség...

Továbbtanulási lehetőség Magyarországon (számomra külföld)?

Figyelt kérdés

Szlovákiában élek, és ideje lenne eldöntenem, hova és milyen szakra szeretnék menni egyetemre, főiskolára. Nálunk nem kötelező érettségi tantárgy a történelem, így azt választanám pluszba, hogy Magyarországra mehessek tanulni, ám a szakban még nem vagyok teljesen biztos.

A gyerekeket nem szeretem túlzottan, természettudományi szakok nem érdekelnek, és jó lenne olyan szakma, amivel el lehet helyezkedni.

Az egyetlen dolog, amiben jónak mondhatom magam, az írás, így szeretnék valami ehhez kapcsolható szakot választani. Hallottam olyanról, hogy kommunikáció és médiatudomány. Ez mit takar pontosan? Tapasztalataitok milyenek vannak? Milyen érettségi szükséges hozzá? Esetleg ehhez hasonló szakok, vagy ötletek?

Azt mondják kreatív vagyok, elég jól megy az angol, és nem szeretem a száraz dolgokat, sokkal inkább az érdekel, ahol lehet ötletelgetni, variálni. Tudom, vágyálmok, de ismerem magam, és beleőrülnék az aktatologatásba, akármilyen idiótán hangzik is. :(

Köszönöm!



2015. nov. 14. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha az írással szeretnél foglalkozni, tényleg a kommunikáció-média szak lehet megfelelő. De tudnod kell, hogy rengetegen mennek oda, és akik végeznek, nehezen tudnak elhelyezkedni, mert kevés a hely, és sok a protekciós. Ha ide mész, kezdj el kapcsolatokat építeni már rögtön az elejétől.


Esetleg anglisztika? Azt írtad, jól megy az angol. Én oda jártam, elég sokat kell írni, mindenféle beadandókat, angolul. Utána én tolmács-fordító szakra mentem tovább, a francia a másik nyelvem az angol mellett. Most dolgozom egy cégnél fordítóként, jól keresek.

2015. nov. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen a választ! Ennek a kommunikáció-médiának alaposabban is utána fogok járni, nem szeretném elsietni a döntést. Esetleg azt megkérdezhetném, a pontrendszer pontosan hogy működik? Nálunk nem ilyen a rendszer... Mire kapok pontokat? Kell írni felvételit?


Anglisztika... hmm... még így erről nem hallottam, alaposabban utána kéne járni a szakoknak. :D A francia nyelv gyönyörű, nagyon tetszek, de alig tudok egy-két szót sajnos. A németet szintén nem szeretem, és csak angollal nem hiszem, hogy sokra mennék, elég magától értetődő már a mai világban, hogy kell tudni angolul. :( Vagy rosszul gondolom? Lehet, hogy tévedek.

2015. nov. 15. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!