Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hollandia, Norvégia, Lettorszá...

Hollandia, Norvégia, Lettország. Hova mennétek szívesen cserediáknak?

Figyelt kérdés

Jelenleg elsős vagyok egy középiskolában.

Egyelőre semmi komolyat nem tervezek, de mostanában sokat olvasgatok a cserediák programokról, próbálok információkat szerezni.

Ha esetleg úgy döntenék, hogy kipróbálom magam külföldön, na és persze a szüleim is támogatnák az ötletet, melyik országot ajánlanátok?


Hollandia: érdekel a holland, tanulom, viszonylag könnyen elsajátítható szerintem (egyedül tanulom, itthon, tanár nélkül,de még igy is nagyon könnyű) ráadásul nagyon szeretem ^^

Járni még soha sem jártam ott.


Norvégia: nem szeretem a nyüzsgő, nagyvárosokat, egyszerűen 30 perc alatt full letudják szívni az energiámat. A városi életben egyébként engem a legjobban a közlekedés frusztrál, számomra ez egy akkora stressz xD Budapesten lenni olyan érzés volt, mintha Indiában lennék egy ilyen "ember-tehén-kocsi" úton... Ha egyedül lettem volna, azt sem tudtam volna, hogy merre menjek, hol lehet menni. Meg nem igazán tetszik ez a városi személytelenség, itthon a kis 16 000-es városomban pont jól elvagyok, ennél több lakos szerintem nem is kell :D Tehát ha lehet hinni a híreknek, személyes tapasztalatoknak, miszerint a norvég mentalitás nyugodt, a város sem olyan, mint itthon, akkor szívesen kipróbálnám.


Lettország: Egyszer volt szerencsém ellátogatni ide, és nagyon tetszett. Nem Rigában voltam, hanem egy kis ÉK-i városban, de egyszerűen nem hittem a szememnek, annyira szép és rendezett volt minden, még annak ellenére is, hogy kb. 10 000-en laknak. És pozitívan csalódtam, mert az a tisztaság, ami itt fogadott (tényleg, egy cigicsikket nem láttam a járdán), nem beszélve a természetről (az egész város zöld, parkok, virágok, minden)... Tehát ez meg azért jött szóba, mert szívesen megismerném jobban Lettországot, esetleg az ország másik felét, Riga környékét, vagy szimplán a nyugati oldalt :)


TI személy szerint hova mennétek?

Aki volt már valahol ezek közül az országok közül (nem feltétlen cserediákként gondolom), mik a tapasztalataitok? És tudom, hogy így ismeretlenül nyilván nem fogjátok (és nem is tudjátok) megmondani, hogy "Te mindenképp ide menj!", és a többi, de mégis, mit ajánlanátok így azok alapján, amiket leírtam?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2015. nov. 29. 14:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Leírtam, nekem nem jött be annyira, hogy a csereévem nagy részét sötétben éltem le. Én alapvetően egy nagyon pörgős, impulzív ember vagyok, és engem eléggé lehúzott ez a befordulós hangulat mindenkin, meg a konstans sötétség.
2015. nov. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Melyik suliba jársz?
2015. dec. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Leifur ***** válasza:

Szia!

Mindhárom országban jártam már, Norvégiában és Lettországban többször is.


Lettországot ajánlom :-) Ahogy írtad, az az egész országra igaz. Voltam nyugaton, délen, északon én is, nagyon izgalmas és mellette barátságos. Ráadásul cserediákként, ha bármi plusz kiadás lenne, Lettország még nem vészes magyar fizetéshez mérten. Norvégiában meg egy buszjegy 1200 forint, ha a sofőrnél veszed...

Amúgy Norvégia is szép, csak ott állandóan az az érzésem van, mintha a Walking Deadben járnék: állandóan résen kell lenni, nehogy eggyel több levegőt vegyél, mert máris anyagi katasztrófa ér.

2016. máj. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én Hollandiába mennék :)
2016. máj. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!