Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Írhatnék valakinek, aki...

Írhatnék valakinek, aki jártas az USA-beli felsőoktatásban?

Figyelt kérdés
(Nem a szokásos 'mi kell ahhoz, hogy felvegyenek' szintű kérdéseim lennének...)

2015. dec. 6. 03:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Irj
2015. dec. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Irhatsz ide is
2015. dec. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Inkább leírom ide. Eléggé speciális a helyzet, mert egy amerikai középiskolába jártam 1 évig és valószínűleg megoldható lett volna, hogy kint maradjak, de úgy döntöttem, hogy hazamegyek elkezdeni egy egyetemet. Ennek ellenére vissza akarok majd menni tanulni, de nem 4, esetleg 6 évre, diplomáig. 1, de maximum 2 szemeszter.

Olyan lehetőségeket nemigen találtam, ahol egy alapképzésre ki tudna menni valaki ilyen időintervallumig. Úgy látom, hogy az az egyetlen lehetőség, ha otthon halasztok és itt freshman-ként elkezdek egy egyetemet, ahonnan fél vagy egy év után kiugrom és hazajövök. Lehetséges ez? Vannak jogi buktatói? Mi a helyzet ezesetben a vízummal? Nyilvan diákvízumot kérnék, bemutatnám a teljes 4 évre szóló összeget, tudván, hogy csak 1/2szemesztert fizetek ki.

2015. dec. 9. 13:48
 4/19 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, én mondjuk végig ott jártam, de amit írsz az nekem több szempontból is érdekesnek tűnik ilyen formában.


Először is mivel még két tökéletesen megegyező szakon sem azonos sem a tanterv valószínűleg, sem pedig maga az oktatási forma ugye. Ezért, hiába kezded el ott, lehet, hogy visszajössz két félév után és azt fogják mondani az itteni egyetemen, hogy nem számítják be egyik félévedet sem és kezdheted előröl. Ehhez meg ugye tudni kéne először is ,hogy milyen szakról meg mely egyetemekről van szó.


Az, hogy fél vagy egy év után hazajössz szerintem talán még a legkisebb gond lenne az alapján amit leírtál, persze lehet, hogy még annak is lennének külön jogi buktatói, de ezt már tényleg nem tudom. (Például gondolok itt arra, hogy tegyük föl olyan ösztöndíjprogramban kezded meg a tanulmányaidat amit végig is kell csinálni.)


Amúgy meg nem is értem, hogyha ott kezdenéd el freshmanként akkor itthon mit halasztanál? Ha ott kezded el, akkor nyilván nem kezded el itthon is és akkor nem kell halasztani.


A vízumnál meg annyi a lényeg, hogy tovább ne maradj mint ameddig szól, ha hamarabb jössz el abba még soha sehol nem kötöttek bele. :)

2015. dec. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Elvégeznék egy évet otthon, kimennék, freshmenként elkezdenék kint is egyet, 1/2szemeszter múlva hazajönnék és onnan folytatnám a magyar egyetemet, ahol abbahagytam (2.évemet kezdeném)
2015. dec. 10. 17:03
 6/19 anonim ***** válasza:
ezt elvileg megteheted minden további nélkül, de annak mi értelme lenne, hogy ott megcsinálod az első két félévet aztán abbahagyod? ebben nincs semmi ráció, de amúgy elméletileg oké
2015. dec. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Mert nagyon sok ismerősöm jár az adott egyetemre és jó lenne még eltölteni velük fél/egy évet. Ráadásul diplomától függetlenül tanulhatok egy amerikai egyetemen, ami sok szempontból hasznos lehet.
2015. dec. 10. 20:57
 8/19 anonim ***** válasza:
Csak azért, hogy még pár hónapig velük lehess nem érdemes. Ahhoz, hogy tartsd velük a kapcsolatot nem muszáj ott tanulni. De amúgy miért nem akarsz ott járni végig? Szerintem, ha azt mondod egy interviewn, hogy ott jártál egy vagy két félévet, de félbehagytad az inkább hátrány mint haszon.
2015. dec. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Az egésznek az ottani ismerősök és kisebb részben az angolul felszedett tudás a lényege. Nyilván mindenki hülyének nézne, hogy miért fizetek félévente milliókat, de nekem megéri.
2015. dec. 11. 00:58
 10/19 anonim ***** válasza:
Én ezt értem, de angolul feltételezem tudsz, tehát az nem is lényeg, az ottani ismerősökhöz meg bármikor kitudsz menni, ha akarsz és még olcsóbbra jön ki, mintha ott 'tanulnál' feleslegesen két félévet csak azért, hogy velük lehess és közben itthon meg járnád az egyetemet. Ráadásul két félév után pláne úgy lennél vele, hogy akkor még két félévet maradnál velük és így tovább. Akkor már miért nem járod végig ott? Szerintem az lenne a legjobb döntés.
2015. dec. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!