Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen iskolai lehetőségek...

Milyen iskolai lehetőségek vannak Amerikában?

Figyelt kérdés
Jelenleg 7. osztályos vagyok 8 osztályos gimnáziumban. Angolt magasabb szinten tanulunk, mint egy olyan hetedikes, aki általánosban tanul. Hogyan működik a "kiköltözés"? Értem ez alatt, hogy hogyan történik a beirtakozás, kell-e vizsgázni, stb. Van magyar iskola vagy egyből angolul kell hallgatnom a zsiráf szaporodását? Angolból a Present Simple Tense-t, a Present Continous Tense-t, a Past Simple Tense-t és a Present Perfect Tense-t vettük mint igeidőt. E mellett rengeteg kifejezést és szót, tehát a "VOC"-om elég erős. Szóval hogy van ez az egész?

2016. jan. 18. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Amerikának melyik részébe mész?
2016. jan. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Most én ezt nem értem.

Ez nem úgy megy, hogy ide vagy oda jelentkezel.

Tehát vagy a Teleki Blankába, vagy Floridába.


Amerikába kimenni sem könnyű, ott ugye van vízum és társai.

Nem ingyen van ott az oktatás, és nem is jelképes áron.


Minimum erős középfokú nyelvtudással, nagyon jó tanulmányi eredménnyel, és sok-sok szülői pénzzel lehet ezt megoldani.


Nekem anno sok-sok éven át ez volt a vágyam (8-10 éven át), és bár hiába voltam tök jó tanuló, hiába tudtam az angolt, de még a minimálbér is luxus volt a családunk számára, így ez csak vágyálom maradt.

2016. jan. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából még csak terv, kis hallgatózással tudtam meg a szüleimtől. Azt, hogy melyik részére, azt sem tudom ebből kifolyólag. Az anyagiak -lekopogom- megoldottak, engem a menete érdekel. Tehát ha már minden meg van. Tanulmányilag tavaly év végén mindenből 5-ös voltam (kivétel a tesi, abból 4-es voltam) és egy csomó 5.00 volt. Most félévkor is hasonló lesz, töriből leszek csak négyes.
2016. jan. 18. 19:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Amerikában attól függ mit értesz?


Én a New York-i Filmakadémiát néztem, ki, és a tandíj összesen kb 12.000.000 Ft! Ebbe szállás és kaja nincs benne. Azt tudom, hogy a szállások nem úgy vannak mint nálunk a kollégiumok. Ott "albérletszerűségek" vannak. Az iskolának/egyetemnek van egy ingatlan-közveítítőcége, aki csak az iskola tanulóinak biztosít albérletet/lakást. Többnyire 900$-750$/hónap a költségük a szállásoknak, kaja nélkül. Az egyetemen cserébe biztosítanak minden eszközt, ami kell a forgatáshoz. [link]


A nyew York-i filmes iskola honlapja. Jól felszerelt termek - minden padon mindenkinek saját apple gép, az összes vágó szoftverrel feltelepítve, amelyeknek darabja több 100.000 Ft...


Iszonyat sok pénzről van szó, de nem adom fel az álmaimat. Akkor is filmrendező leszek. Olyan reklámfilm ötletek vannak a fejemben, amivel díjakat nyerhetnék, ha lenne profi felszerelésem! ;)


Ui: Vízum és kiutazási költség természetesen, még ezen felül van! Egyékbént pedig a középsfokú szóbelin én 10/6- pontot értem el, mert csak 4-5 igeidőt használtam a 12-ből. Ők ott ezt lepontozták, de az angol sem használ többet mint maximum 5 vagy 6.


Én meg fogom azt próbálni, hogy festek valamilyen krikszkrakszot, és felrakom az e-bay-re 2.000.000Ł-ért.


Olvastam ugyanis, hogy ezeknél a képeknél nem a szépségre hanem az árra mennek rá. Tehát van egy firka 2.000.000 Ł-ért.


- Váóv! Micsoda művészet, és mentalitás! Ez gyönyörű!


Ugyanez ha 200.000 Ft-ba kerülne


- Nem néz ki valami jól ez a kép. Sőt kifejezetten ronda. Semmi festői nincs benne!....


Ez pszichológia. Már több helyen hallottam.


Ez olyan mint amikor a WC-t fertőtleníti anya, és bemégy utána először. Akkor 2 variácó van:


A: Tudod, hogy anyukád takarított, így "De friss tiszta illat van"


B: Fogalmad sincs, hogy takarítottak "FÚj bmeg mi ez a bűz?"

2016. jan. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

jah igen! (4-es vagyok)


Annyit mondtak még, hogy többnyire nekik nincs ilyen átlagos felvételi. El kell nekik küldeni a 4 év eredményedet középiskolában, az összes vizsgát, amid van, 1 bemutatkozó és egy referencia videót

2016. jan. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!