Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkavállalás Amerikában?...

Munkavállalás Amerikában? Milyen lehetőségek vannak, mennyire szigorúak a szabályok? Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
29 éves srác vagyok és nagyon gondolkodom rajta, hogy belevágjak. Középfokú végzettségem van, angolul társalgási szinten annyira beszélek, hogy nem adnak el és sokéves kereskedelmi tapasztalatom van, de itthon egyszerűen a trógermelókat leszámítva, nem kapok rendes munkát. Minimális kezdőtőkém lenne hozzá és a családom egy része is kint lakik. Sokkal jobban vont, mint Anglia, voltam kint, az időjárástól egyszerűen kikészültem, ezért gondoltam az USA-ra.

2013. júl. 6. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:

rengeteg ilyen kérdés volt már, vedd a fáradságot és olvass utána! azonban mindennek a kulcs, hogy szerezz zöldkártyát! addig semmit nem tudsz lépni. zöldkártyát szerezni jelen helyzetben három féle képpen lehet.


1. közvetlen rokon(anya, apa)


2. házasság amerikai állampolgárral


3. zöldkártyalottó.

2013. júl. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sok magyar kimegy az USA- ba turistavízummal, elkezdenek feketén dolgozni , pénzt gyűjtenek.

Állítólag nagyon kell vigyázni , semmilyen szabályt nem szabad megsérteni , pl. átmész keresztben az úton , igazoltatnak a rendőrök , kiderül , hogy lejárt a vízumod ,letartóztatnak , megbilincseknek , visznek a menekülttáborba és kiutasítanak.

Akik kint feketén dolgoznak , azok évekig nem tudnak hazajönni , mert tudják , hogy ha hazajönnek , akkor nem fogják őket visszaengedni.

2013. júl. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak szólok, hogy már jó ideje nincs turistavízum, amennyiben az új biometrikus útlevele van valakinek.


Amúgy igen, régen se volt olyan egyszerű, de ma már nagyon nehéz zöldkártyát szerezni.

Van azonban egy negyedik lehetőség: ha egy cég fel akarna venni téged, akkor el tudják intézni. Persze ehhez is sok feltételnek kell teljesülnie (nincs hasonló képzettségű ember az országban, meg ilyenek).

2013. júl. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!