Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek melyik érné meg...

Szerintetek melyik érné meg jobban? Erasmussal fél évet külföldön tanulni vagy nyári munka külföldön?

Figyelt kérdés
Anyagi körülményeim nem a legjobbak, mégis bennem van, hogy talán nem kellene kihagyni egy Erasmus nyújtotta lehetőséget. Aza baj,hogy nem tudom pontosan, hogy az ösztöndj mit fedezne és mennyi önrészt kellene fizetnem. Kb. 450-500 euró ösztöndíjat adnak egy hónapra. Igazából mennék is meg nem is. Eleve kiváncsi vagyok, hogy elnyerném-e a pályázatot, mert ahogy láttam, minden helyre csak kb. 2-3 ember mehet. A másik lehetőség a nyári munka Angliában, van kint rokonom, így tudna segíteni. Szerintetek?
2016. febr. 24. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Ásd bele magad az Erasmus kérdéseibe, mert elég sok mindent mérlegelni kell!

- Nézd meg, mely egyetemekkel van kapcsolata a te egyetemednek, a te szakodról hova mehetsz! Ezeknek a helyeknek nézz utána, mert van, ahol meg lehet élni az ösztöndíjból, van, ahol viszont kb. a kétszeresét is elköltöd a megélhetésedre! Így ki tudsz választani olyan helyet, ahova szívesen mennél és anyagilag is belefér. Emellett lehet kiegészítő támogatást igényelni szociális alapon. De természetesen sehol sem fogod úgy megúszni az Erasmust, hogy ne kelljen valamennyit neked is belefizetned (minimum a szórakozásod, "zsebpénzed").

- Nézd meg, mik a pontos feltételek, hány kreditet kell elvégezned az itthoni szabályok és az adott fogadó egyetem szabályai szerint, ebből mennyit kell elfogadtatnod az itthoni képzésedben törzsanyagként! Ezután tudod összevetni az itthoni tárgyaidat az adott külföldi egyetem tárgyaival, és elkezdődhet az oktatóid zaklatása, hogy ezt és azt a tárgyat, ezzel és azzal a tematikával, ha te elvégzed kint, elfogadják-e itthon. Így kiderül, van-e értelme kimenned, tudod-e teljesíteni adott helyen a feltételeket, és esetlegesen csúszol-e a képzéseddel miatta (elég gyakori).


A nyári munkával kapcsolatban is van pár elég fontos kérdés:

- milyen fajta munka érdekel? van-e bármilyen tapasztalatod korábbi munkákból? a kinti rokonod el is szállásolna, vagy pedig neked kéne a saját szállásodat fizetned? (nem olcsó Angliában lakni)

- szakmai szempontból ad-e bármit a munka? Mert ha nem szakmai a meló, akkor az a legfontosabb kérdés, hogy neked most pénzre van szükséged vagy értékesebbé akarod tenni a tanulmányaidat.

2016. febr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól (is) függ, nálatok mivel jár az Erasmus.

Nálunk egy egész év kihagyással járt, mert a kint hallgatott tárgyak közül semmit sem ismertek el, keresztféléves tárgyak meg nemigen voltak, így a 4 hónap kiutazás egy egész éves kieséssel járt itthon, így én ezt kihagytam.

De volt ismerősöm másik szakon, akinek mindent elfogadtak, és egy napot sem veszített itthon. Megint más pedig (kellően nagy számú évfolyamon) át tudta hidalni részben beszámításokkal, részben keresztféléves kurzusokkal, hogy csak fél évet veszítsen.

Ebben az utóbbi két esetben megfontolandó.

Attól függ, mit vársz tőle. Ha "csak" nyelvet akarsz tanulni, akkor a nyári munka jobb. Ha szaknyelvet is, akkor az Erasmus jobb. Ha bele akarsz látni, milyen egy külföldi egyetemen az élet, akkor meg egyértelműen jobb. (Én végül egyetem után mentem ki egy fél évre egy posztgraduális ösztöndíjjal, nekem az jobb volt.)

Ha az Erasmust választod, én a lehető legkésőbbi időpontban mennék, mert akkor már tudod "használni" az itthon tanultakat, tudsz összehasonlítani, tudsz kiegészítő tárgyakat felvenni stb.

2016. febr. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat! :) igazából sajnos már nem sok idő van a jelentkezésre, mert március 1-ig kell leadni, de még mindig vacillálok. Sajnos nem érdeklődtem utána,hogy mit fogadnának el és mit nem. 15 kreditet kell elvégezni kint, ennyit tudok. Az viszont érdekelne,hogy posztgraduális ösztöndíjjal,hogy lehet kimenni, vagyis ,hogy ez pontosan mit jelent. Nekünk a tájékoztatóban annyit írtak,hogy az utolsó félévben csak akkor lehet kimenni, ha a hallgató beleegyezik,hogy így mindenképp minimum fél évet csúszik. De esetleg egyetem elvégzése után is lehet még menni?
2016. febr. 24. 11:35
 4/4 anonim ***** válasza:

2-es vagyok:

Igen, a posztgraduális azt jelenti, hogy egyetem után mész. A Erasmus nem ilyen. Talán a CEEPUSnak van ilyen része is (meg olyan része is, ami még egyetem alatti kiutazásban segít). Én egy német alapítvány ösztöndíját nyertem el, azzal voltam kinn fél évet.

2016. febr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!