Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kimennétek a helyemben tanulni...

Kimennétek a helyemben tanulni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, Apukám kint él Ausztriában. Második félévben már nem történik semmi fontos és azon gondolkodunk,hogy április végén kimenjek-e nyelvet tanulni továbbtanulás miatt nem izgulok,mert felvételim nagyon jól sikerült (80+) kéttan német osztályba jelentkeztem. Az osztrák iskolában tanulnék, a magyar iskolában szüneteltetném a tanulást, de évvégén le kéne tennem egy vizsgát és ott is ballagnék. Angolt tanulok, de tudok valamennyire németül is. Könnyen tudok alkalmazkodni, barátkozni, egyszer már váltottam iskolát,mert beköltöztünk egy nagyobb városba és könnyen beilleszkedtem. Mondjuk barátaimat hiányolnám, de internet segítségével tudnánk tartani a kapcsolatot. Lenne-e értelme erre az utolsó 2 hónapra kimenni szerintetek? Nyelvtanulásba belehúznék, ha sikerül eldöntenem. 14/L

2016. febr. 29. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:

persze.

hogyha német kéttanra mész,akkor jó,hogyha ilyen előnnyel indulsz a többiekhez képest. :)

nekem is 80-90 közötti felvételim lett anno. bevallom második félévben már csak a lábamat lógattam a suliban:D de a tanárok sem vették már olyan komolyan. nem fogsz kimaradni semmiből. ha eddig is jó tanuló voltál, akkor az évvégi vizsga nem fog a földhöz vágni!

úgyhogy szerintem vágj bele.

2016. febr. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Persze, menj mindenképpen. A fiam másfél hónapot volt kinn a nulladikos éve végén, nagyon sokat jelentett nyelvtudásban - mondjuk, akkor ő már ötödik éve tanulta a németet. Arra figyelj oda, hogy minél kevesebbet próbálj angolul kommunikálni. Meglátod, nagy lesz a kísértés... Amúgy meg ha rugalmas a sulid, abból a tárgyból, amiből már van hat jegyed, le tud zárni vizsga nélkül, függetlenül a hiányzott óráktól. Legalábbis az itteni gimiben így csinálják. Remélem, még nem késtem el a válasszal, sok sikert!
2016. márc. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Vágj bele! :) Minden ilyesmihez bátorság kell, de tuti nem fogod megbánni. Világot látsz, új barátokat szerzel, tanulsz, megismersz egy másik kultúrát, önállósodsz. Minden pozitív! :) Sok szerencsét.
2016. márc. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! :) én most leszek 15 és én is ki akarok majd menni. Rengeteget járok apukámmal Ausztriába. Mivel ő ott dolgozik ezért szünetekben is sokszor vagyok kint. :) Írok privit
2016. márc. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!