Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mik így a lehetőségeim?

Mik így a lehetőségeim?

Figyelt kérdés
A gimnáziumból még három évem lenne itthon. Lehetőségem van Németországba kiköltözni és így is tervezem, ha a gimit befejeztem. Viszont valami ok folytán (ezt most nem mondanám el) úgy alakult, hogy hamarabb tervezném a kiköltözést, még mielőtt befejezem a sulit. Érettségim értelemszerűen még nincs. Milyen lehetőségeim lennének Németországban így továbbtanulás terén, egyáltalán hogyan tudnám folytatni a tanulmányaimat? Kérem ebben jártas emberek válaszoljanak, mert nagyon fontos lenne! Előre is köszönöm. Kor: 17 év (igen, gondolom ez sokat számít a lehetőségek miatt)

2015. júl. 31. 17:20
 1/3 A kérdező kommentje:
Ui.: ha ez számít, erős négyes tanuló vagyok.
2015. júl. 31. 17:26
 2/3 anonim válasza:
Mindenképpen azt ajánlom, hogy fejezd be az iskolát és utána, ha tudsz tanulj tovább felsőoktatásban. Ha nem gimnáziumot akarsz elvégezni, akkor mindenképpen tanulj egy szakmát kint. Amit viszont nem ajánlok , hogy neki akarj állni a semmiből dolgozni. Nem tudom az okaidat hogy miért kell az iskola befejezése előtt kimenned, viszont az érettségi kint se ér többet mint nálunk. Ebből következik hogy ha az sincs akkor eléggé leszűkül a lehetőségek köre , és a jövőképed is.
2015. júl. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mindenfelekeppen egyetemre vagy fosulira akarok menni ez nem is kerdes! Arra lennek kivancsi hogy kint hogyan tudnam folytatni a sulit. Tudnek-e jelentkezni gimibe, hogy folytathassam a tanulmanyaimat es megkapjam az erettsegit? Nyelvtudasom egyebkent kozepfoku nemetbol es angolbol.
2015. júl. 31. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!