Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön hogyan lehetne...

Külföldön hogyan lehetne felzárkózni, hogy legyen is belőlem valami?

Figyelt kérdés
4éve élek Svájcban, 20éves nő vagyok és ékszerésznek tanulok. Baromira nehéz és nem akarok szakma nélkül maradni. Szeretem amit csinálok és nagyon sokat küzdök nap mint nap, de így sem látszik meg az eredmény. Én annyit csinálom és már csak pár hónapom van bebizonyítani mindenkinek,de főleg saját magamnak.., hogy képes vagyok rá. Fogalmam sincs viszont, hogyan áljak neki, milyen tanterv kéne vagy tanár..1éve csinálom, de fogytán az erőm. A stressz miatt már kórházba kerültem a szívemmel, nem tudom mit csináljak. Minden nap 3-4órákat tanulok, de hiába..nekem szükségem van segítségre..nagyon nehéz. Előre is köszönöm szépen a válaszokat

2016. márc. 23. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Most mennyiben releváns, hogy külföldön vagy?


Egyébként én azt vallom, hogy ami nem megy, azt nem kell erőltetni, bár nem egészen értem, hogyan, milyen keretek közt tanulsz, illetve miért is jó mindezt Svájcban csinálni.

2016. márc. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem én akartam kijönni, hanem a Szüleim. De beilleszkedtem és jó nekem itt kint. Csak itt teljesen más az iskolai rendszer, itt dolgozol és másfél nap suli. Ami azt jelenti, hogy a sokkal kevesebb tanítás mellett több a TZ, több az elvárás és..jah nehéz olyannak elmagyarázni aki otthon alakítja az életet az otthoni felfogás és rendszer szerint. De hatalmas a különbség és sokkal nehezebb.. Tudom Hallottam már ezt a mondatot már nem egyszer, de nekem tanács kell és nem ez.
2016. márc. 24. 06:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Márpedig ez tanács volt: ha nem megy ez, keresel más szakmát.

És azért szállj le egy pillanatra a magas lóról. Lehet, hogy lesajnálsz engem, merén itthon maradtam, de legalább itt érvényesültem és érvényesülök tovább, nem vadidegenek tanácsát lesem. És ha nehéznek is tartod elmagyarázni, ne várj értelmes választ, ha megspórolod a fontos részleteket.

2016. márc. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én nem nézek le senkit, csak már eleget küszködtem..Úgyhogy nem most fogom feladni. Nem vagyok az a fajta.
2016. márc. 24. 12:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt elsősorban akkor a saját tanáraiddal kellene megbeszélni. Mondd el nekik, amit itt leírtál, és majd adnak tanácsot, korrepetitort, stb...
2016. márc. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!