Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek mennyire van...

Szerintetek mennyire van esélyem a Stanfordon tanulni? Bövebben lenn.

Figyelt kérdés

Csak normális válaszokat kérek, mert komoly a kérdésem...


Pszichológia szakra jelentkeztem Károlira ebben az évben. 23 vagyok egyébként. Sajnos gimiben nem tudtam eldönteni mi legyek, 18 évesen, aztán 20 éves koromra szerencsére kialakult ez nálam, és azóta pszichológia szakon akarok tanulni. Mivel a szüleim nem tudnak támogatni így muszáj volt azóta dolgoznom meg közben elvégeztem egy OKJ-t is a BGF-en. De nekem igazából gimis korom óta nagy vágyam lett volna világot látni, főleg Amerikában, mert engem mindig is hihetetlenül vonzottak az ottani egyetemek.


Tudom, 23 évesen nem vagyok még öreg, de mivel anyagilag nem engedhettem meg magamnak, főleg egy amcsi egyetemet...

szerintetek lenne esélyem bekerülni? Ne értsetek félre, nem vagyok elrugaszkodva a valóságtól, mert tisztában vagyok az összegekkel. De rengeteg olyan sikersztorit hallottam, főleg a munkatársaimtól, hogy nagyon sokan például OKTV-vel kerültek ki a világ elit egyetemeire, mert annyira jó ötlettel rukkoltak elő, és egyből felfedezték őket. Mertek nagyot álmodni :)

Én baromi szorgalmasak tartom magam, a saját erőmből építettem föl eddig mindent. Nem mondom hogy lángész vagyok, mert pl a matekhoz kicsit nehezebben fog az agyam, de 3 nyelven beszélek, oroszul pedig saját erőmből tanulok mert nagyon fejlett a nyelvérzékem. Például németül akcentus nélkül tudok beszélni,de angolul is bár azt ritkábban használom (amerikai és a brit is megy:) )

Szóval igen is érzem magamban a tehetséget, és vannak ötleteim OKTV-re is. És tudom, hogy 23 évesen még nem vagyok öreg, de nem tudom kinn milyen korosztály tanul főként a Stanfordon, mert itthon ugye, pl főleg levelező szakon a korosztály eléggé változó...

szóval a kérdésem, hogy szerintetek merjek nagyot álmodni?:D

És ne értsetek félre, nem vagyok elrugaszkodva a valóságtól. Tudom, hogy rohadt nagy munkám lenne ebben. De kész vagyok tenni érte :)



2016. ápr. 30. 07:00
 1/4 A kérdező kommentje:
egy kis szóismétlés... XD nem baj :D
2016. ápr. 30. 07:01
 2/4 A kérdező kommentje:
ahh bocsi, meg TDK-ra gondoltam.. reggel van még :)
2016. ápr. 30. 07:16
 3/4 anonim ***** válasza:
De, el vagy rugaszkodva a valóságtól.
2016. ápr. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nos igen, OKTV már 4-5 évre van tőled, mint a gimnázium.


A nagyon tehetséges embereket feldedezik pl a Fazekasból többen mennek ösztöndíjjal az USA-ba (leginkább a legjobbak) tőlünk is megy egy gyerek az MIT-ra.

De talán neked kicsit nehezebb lesz, pláne ha levelezőn akarsz tanulni.

Kimész Amerikába, ott valamiből élni kell és ott egy kicsit drágábbak a dolgok, mint itt... Még, ha a tandíjat nem is kellene kifizetned...

2016. ápr. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!