Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Harvard vagy az oxfordi...

Tamas2000 kérdése:

Harvard vagy az oxfordi egyetemre mennyire jónak kell lenni, milyen éretségi eredményt kell elérni?

Figyelt kérdés

2016. jún. 10. 12:02
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
wow nem baj kockázat nélkül nincs nyereség.
2016. jún. 22. 12:34
 12/21 anonim válasza:
75%
Én ezt nem értem! Annyira tipikus magyar az, aki ilyen válaszokat ír. Hát nm lehetne egyszerűen csak továbblépni azoknak, akik valamilyen okból kifolyólag nem tudnak pozitív választ írni? Hahó....maradj akkor csöndben. Azért mert te egy normálisszót nem tudsz kipréselni magadból, ami egy ember lelkesedését nem húzná le teljesen, még más nyugodtan kijuthat a Harvardra. Igen, képzeld el, nem lehetetlen. Neked ezek szerint az, de aki nagyon szeretné, megvan hozzá a tehetsége, a szorgalma, az meg tudja csinálni. Senki soha nem mondott még szerintem olyat, hogy könnyű lenne. De semmiféleképpen nem lehetetlen. Sok sikert kívánok neked. Egyébként itt és a Harvard oldalán mindent megtalálsz: ttps://plexuss.com/college/harvard-university
2016. aug. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval.

A többi válaszoló szavaiból kivéve arra a következtetésre jutok, hogy semmifajta racionalitás, realitás nincsen mondanivalójukban, csak az ábrándokban hisznek, és el nem tudják képzelni, hogy lehetséges felvételt nyerni egy jobb középsuliba/egyetemre. Pedig oda is csak emberek járnak. :)


Ugyanezt kaptam meg, amikor egy top3 gimibe jelentkeztem - jelenleg ott tanulok. Innen minden évben felvesznek emvereket (5-10-et kb.) az Oxbridge egyetemek valamelyikére.


Csak angolok vannak ott? Baromság... Az Oxoniensisek - Oxfordra járók - 85%-a külföldi. Igaz, Cambridge-en több a magyar.


A Harvard más tészta. Eleve az Oxbridge-ek speciális egyetemek, máshogyan folyik az oktatás - ebbe nem mennék bele itt. De oda is ugyanannyi esélye van kijutnia bárki szorgalmasabbnak, érdeklődőbbnek, mint a többinek. :)


Én pl. Oxfordra v. Cambridge-re szeretnék menni. Csak bizonyos nyelvvizsgákat akceptálnak, de ha megvan a felsőfokúd - az se egy nagy kunszt -, just do it.

2016. szept. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Gondolom a lányodat is hasonló szavakkal motiváltad, és értékelik az angolok a tipikus magyar rosszindulatúságod...
2016. okt. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
7%

Ha nekem címezted a válaszod, akkor valószínűleg elkerülte a figyelmedet hogy Angliában élünk és a lányom egyenrangúként felvételizik a többi angol gyerekkel.

Perfekt angolból, idén teszi le a GCSE vizsgáit higher tier-en többek között francia és spanyol nyelvből is, de emellett beszél japánul valamint oroszul tanul a szabadidejében.

Elsőként kapta meg Anglia legjobbjai közé tartozó College-ba az időpontját felvételi interjúra a kiemelkedő tanulmányai miatt.

Az iskolájában a legmagasabb tisztséget tölti be amit diák elérhet.

Megvannak az oklevelei, elismerései, referenciái amik az egyetemi sikeres felvételihez kellenek.

Tudom tökéletesen, hogy hogyan működik az oktatás Angliában, de nem hitegetem őt, inkább segítek felkészülni neki B tervvel is. 35 milliós az ország lakossága és rengeteg tehetséges gyerek van még a lányomon kívűl.


Ennyire nem tudtok reálisak lenni?

Csak a nyalizós, szép válaszokat szeretitek olvasni? Sajnálom ha az őszinte és érvekkel alátámasztott válaszom kiverte a biztosítékot, de az élet ilyen. Nőjetek fel.

2016. nov. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Inkább te nőj fel, és ne idejárj kamuzni meg kompenzálni a nyomorúságos életed.
2016. nov. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

Szívás ha valaki sokkal jobb eséllyel indul neki az életnek mint te, igaz?

Nem "kamuzok" mert nincs rá szükségem. Érveltem, ismerem a rendszert, itt élek. De persze te onnan sokkal jobban meg tudod ítélni a helyzetet. Javaslom hogy keress rá a kognitív disszonancia kifejezésre és helyből magadra ismersz.

2016. nov. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Próbálod itt előadni a sznob értelmiségit, pedig a való életben egy proli vagy, ezt egyértelműen le lehet szűrni a hozzászólásaidból.

Felhívnám a figyelmedet, hogy én nem a kérdező vagyok, "A kérdező kommentje:" felirat szerepelne a hozzászólásom felett, ha ez eddig nem tűnt volna fel a hatalmas intelligenciáddal. Felhívnám még arra is a figyelmedet, hogy a magyar helyesírás szabályai szerint a tagmondatokat vesszőkkel választjuk el. Egy végzős gimnazista helyesírása is jobb a tiédnél.

Ezek után nem tudom milyen "esélyeimről" beszélsz, mert én nem írtam semmit, hogy milyen végzettségeim vannak, melyik országban végeztem a bachelor vagy a master képzésemet. Netán mentalista képességekkel is rendelkezel, így már teljesen anonim embereken is tudod a magyar rosszindulatodat kifejteni.

A te lenéző viselkedésed, meg hogy próbálsz egy 15-16 éves srácot rosszindulatúan visszahúzni, elkedvteleníteni annyira tipikus, egyből az a bizonyos magyar poklos vicc jutott eszembe.

Az Oxbridge egyetemeken nem feltétel, hogy az angolon kívül beszélj nyelveket, meg hogy ott élj, ahogy ezt előttem is írták. Hülyeségeket beszélsz. Több srác ment már "versenyistálló" gimnáziumokból (Fazekas, Radnóti stb..) ezekre az egyetemekre, egyáltalán nem csak az ott született embereknek van esélye, amit te itt próbálsz előadni. A top egyetemek nem véletlenül vannak teli ázsiai meg indiai diákokkal. Az meg, hogy le van naplózva a magatartás, hidegen hagyja az angolokat, de csak élj az álomvilágodban, hogy ettől majd nagyobb esélye lesz bárkinek is. David Cameron a Bullingdon Club tagja volt, ami a vandalizmusáról volt híres, mégse érdekelte ez az Oxfordot.

Teljesen dilettáns vagy, papolsz itt a GCSE-ről (egyébéként a requiments-be a GCE meg az IB van, amit az ANGOL DIÁKOKTÓL várnak), de még az honlapjukat sem tudod megnézni, hogy az érettségit is elfogadják. Amit sok undergraduate szaknál kérnek, az a Thinking Skills Assessment (TSA), nem pedig a GCSE meg a spanyol nyelv, lol...


[link]


"Hungary

A student taking the Erettsegi/Matura needs to take five subjects and achieve a score of five in at least four subjects. Where there is a required subject for the degree scheme (eg Mathematics for Mathematics, Physics or Engineering degrees) the student would be expected to take the Higher (emelt szintu) examination in this subject."

2016. nov. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

Oh anyám, most megfogtál. Nem is tudom, hogy kezeljem ezt a világomat megrengető óriási információtömeget amivel megszórtál. Vagy csak bullshit volt? Várj, elbizonytalanodtam!:D

A kommentedre válaszoltam, vagy olvastad bárhol is, hogy kérdezőnek szólítottalak?

Annyira gyerekes vagy hogy az eszméletlen. Komolyan a tagmondatok helyesírása alapján próbálod meg kitalálni az iskolázottságomat? Akkor most ki is a mentalista? :D De segítek, az ELTE-PPK-n végeztem méghozzá kiváló eredménnyel és felnőttképzésre specializálódtam, a hátrányos helyzetűek oktatását célozva meg. De nyugodtan vágd rá erre is a kedvenc "kamu" szövegedet.

Jössz az Oxbidge-el, közben fogalmad sincs róla hogy pontosan milyen egyetemeket is foglal magába. Csing! Nem csak az Oxfordot és Cambridge-t, emellett másik kettőt is amely az égiszük alatt fut. De sebaj, ellenőrizz gyorsan vajon igaz-e.

Komoly szövegértési problémáid lehetnek, ha nem fogtad fel, hogy kizárólag az Oxfordról beszélek. Olvass vissza, nem fog megártani.

Márpedig az Oxford nem rajong az európai diákokért. Amerikai diákokat vagy ázsiaiakat szívesen lát, az amcsikkal szerződésük is van, de ennyi.

Hogy magyart is felvesznek az Oxbridge-re? Lehet, de nem az Oxfordra. Ha mégis felvesznek magyart oda, annak nagyon-nagyon különlegesnek kell lennie. A kiváló érettségit ami itt A levelnek felel meg simán letojják bármi is szerepel a weboldalukon. Látszik, hogy semmi élettapasztalatod nincs, az itteni életről meg pláne sípszó van a fejedben. Az angolok nagyon PC-k de ettől még ugyanúgy zárva marad az ajtó.

Nézzük csak mi is maradt még... hmmm... ja, pl. a sznob viselkedés. Mégis hogy viselkedjek ha nem vagyok nemes? XD


Köszi hogy feldobtad az estém, de nem pazarlom rád és erre a kérdésre tovább az energiám. Sok sikert az életben:)

2016. nov. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Tehát egy büfészakra vered magad? Legalább valami reálos diplomád lenne.

Oxbridge-re sehol sem írtam, hogy 2 egyetemből áll, hanem e két egyemem alá tartozó "college"-ek.

a további hazudozásaidat meg ferdítéseidet el sem olvastam.

Az Oxford meg a Cambridgenél csak a te álomvilágodban jobb.

2016. nov. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!