Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi történik egy olaszországi...

Mi történik egy olaszországi Erasmus féléven?

Figyelt kérdés
Mit csinál az illető, tanul kint is vagy dolgozik? Illetve pontosan hány hónapra mennek ki a diákok általában? Köszi!

2016. júl. 8. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyanaz, mint egy angol vagy egy csehországi erasmus féléven.
2016. júl. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát?
2016. júl. 10. 23:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én személy szerint nem voltam, de van két ismerősöm, akik voltak. Egyikük Görögországban, másikuk Olaszországban. Vannak órák, amikre be kell járni a helyi egyetemen, ezekből a tárgyakból félév végén ugyanúgy (hasonlóan) kell vizsgázni, de állítólag könnyebbek. Mindkét ismerősöm kirándulgatott, bulizott az adott országban, szerintem sokkal lazább, viszont mellette az itteni egyetemen is vettek fel tárgyakat, azok zömmel nem sikerültek nekik, mert ugye nem tudtak bejárni az itteni órákra.

Egyikük sem dolgozott, nem tudom, hogy erre van-e egyáltalán lehetőség, de egyikük mesélte, hogyha nem sikerült teljesítenie a meghatározott kreditszámot a külföldi egyetemen, akkor az erasmus ösztöndíj nagy részét vissza kellett volna fizetnie. Általában az adott félévre mennek a diákok, tehát februártól május-júniusig.

2016. júl. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És nem akartak a későbbiekben ott élni utána? Plusz gondolom ezek rengeteg pnézt visznek el, barátnőm is azt mondja, hogy rengeteg pénzt kell most spórolnia az útra.
2016. júl. 27. 13:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyikük Görögországban volt, ő nyaralásnak vette az egészet, végig kirándult, a másikuk Olaszországban volt, ő nyelvtanuls céljával ment ki, de sokat bulizott, szerintem sokkal lazább egy Erasmusos félév, mintha itthon rendesen járna suliba. Persze azt mint írtam korábban is, az itthon felvett tárgyaik 90%-a nem lett meg abban a félévben, tehát ha valaki rendesen készül az itteniekre is, akkor lehet, hogy nincs ennyi szabadideje. Odaköltözni nem akarnak, de mindenképp rengeteg élménnyel tértek vissza. Szerintem ha valaki ezután elköltözik, annak már előtte is szándékában állhatott.

Jobban utánanéztem, nálunk min. 2, max. 12 hónapra lehet kimenni, tanulmányi vagy szakmai gyakorlati célból, mindehhez az egyetem havi 400-600 Eutos ösztöndíjat ad, megélhetés miatt. 500 Euro kb. 155 000 Ft, tehát ha valaki jól beosztja a pénzt, akkor nincs szükség nagy személyes kiegszítésre.

2016. júl. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!