Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogy lehet az, hogyha valaki...

Hogy lehet az, hogyha valaki kimegy valahová ERASMUS-sal, akkor egyáltalán nem ragad rá semmi az ottani ország nyelvéből?

Figyelt kérdés
Több ismerősöm visszajött úgy ERASMUS-ról, hogy köszönni se tudott a fogadó ország nyelvén, vagy legfeljebb köszönni. Szerintem ez nagy pazarlás. Miért nem törekszik egy ERASMUS-os hallgató arra, hogy megtanulja az ottani ország nyelvét is, és csak az angolját fejleszti mindenki. Én is készülök ERASMUS-ra, de az adott ország nyelvét már szeretném addigra magasabb fokon művelni, mint egyesek, amikor hazajönnek. (nem olyan országba mennék, aminek a nyelve egy hűdenagy világnyelv.)

2016. jún. 2. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert angolul tanul az egyetemen, ez a közös nyelve a többi erasmusossal és ha nem beszéli eleve a helyi nyelvet legalább középfokon, akkor a helyiekkel is csak angolul kommunikál, mert máshogy nem tud.
2016. jún. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%

Mert kényelmesek, és nem akarnak a komfortzónájukból kilépni és megerőltetni magukat (ami röhej, mert a kinti félévnek épp az lenne a lényege, hogy minél több olyan inger érje őket, és minél több olyan tapasztalatot szerezzenek, amire máskor nem lesz lehetőségük.)

Sokan eleve "csak" a buli kedvéért mennek. (Sajnos én az ismeretségi körömben azoktól is jellemzően ezt tapasztaltam, és azokon is ezt láttam, akik hozzánk jöttek.) Én az egyetemen töltött 5 év alatt sajnos csak 2-3 olyan ERASMUS-os hallgatóval találkoztam, akiknek konkrét céljuk volt és tudatosan, szakmai alapon választották az adott országot / egyetemet.)

2016. jún. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én Dániában voltam, de hasonlóan jártam. Voltam heti 2*1,5 órát dán kurzuson, de csak az alapokat tanultam meg, de nem a dán nyelv tanulása miatt mentem. Hanem egyfelől szokni, hogy angolul társalgok, a dánok nagy része perfekt angolos. De hangsúlyos náluk a csoportmunka, megtanulni más emberekkel közösen dolgozni, azért egyedül egy idegen országba problémamegoldó készség is sokat fejlődik. Egyedül kimenni egy idegen országba eléggé kint van önmagában is a komfort zónából, a nyelv tanulás miért lenne kint belőle? Fél év alatt nem lehet egy nyelvet nagyon megtanulni, úgy hogy közben nyilván az egyetemi tanulmányok is fontosak, de ha már ott vagy akkor nem csak abban a városban nézelődik ahol tanul, hanem több helyre is elutazni, körbenéz. Erasmus estek, mindenféle rendezvények, túrák vannak. Nekem fontosabb volt, hogy minél több helyre eljussak ha már ott vagyok, részt vegyek a rendezvényeken és megismerjem a többi embert akik a világ minden pontjáról jöttek meg az ottani dánokat is. Fontosabb hogy megismerkedj a kultúrájukkal és legalább a várossal ahol fél évig élsz, mint hogy az anyanyelvüket megtanuld. Én nem is nagyon kezdtem el előtte tanulni a nyelvet, mert több helyre is beadtam a jelentkezésem, nem tudtam melyik országba fogok menni. Mikor megvolt akkor átnéztem pár alap dolgot, de nem úgy mentem hogy most akkor megtanulok dánul, őszintén szólva szerintem csúnya nyelv amit nem szívesen tanultam, de az országot nagyon szeretem és főleg a kultúrájuk, tanítási módszerük miatt mentem oda és nem azért mert tetszett a nyelvük (az tényleg nagyon nem jött be). Viszont megtanultam pár svéd és cseh kifejezést a szobatársaktól is. :) Mindenki más indíttatásból megy, ha te szeretnéd a nyelvet gyakorolni hajrá, biztos segítenek, de van aki csak azért mert ez egy kaland, és igen buli, azért eszméletlen jó egy ilyen "kihívásban" részt venni. Nem szakmai alapon választottam országot, hanem aminek gyakorlatorientált az oktatása és érdekes a kultúrája, ahol szívesen eltöltenék egy szemesztert. Beszélek angolul felsőfokún, de ez előtt sose használtam így élesben és ezért is döntöttem el hogy kimegyek erasmussal valahova. Bejelöltem Dániát elsőre, majd Olaszországot és Csehországot majd nyár elején kiderült hova fogok menni, szóval előre nem nagyon tudtam úgy felkészülni hogy már megy a nyelv és akkor ott már csak gyakorlom. De nem is ez volt a célom, tudtam köszönni meg Jed hedder Anna és kész. Főleg a skandináv országokban nem is erőltetik a saját nyelvük, mert az egyetemi hallgatók is nagyon jól beszélik a nyelvet de ha egyedül elmész is a városban bárkitől segítséget kérsz minimum társalgási szinten tud angolul. Nagyon aranyos, segítőkész emberek, a kurzus mellett megtanítottak a buddyk és az ottani erasmus felelősök is hasznos kifejezéseket, de egyszerűen annyira alap náluk az angol hogy alig kellett használni. Szerintem nagyon hasznos volt fél év külföldön, függetlenül hogy nem tanultam meg a nyelvüket, sok készséget, kompetenciát fejleszt és a kultúrájukról nagyon sok mindent megtanultam. A nyelvüket sajnos ezek után se tervezem, annyira borzalmas, tényleg mintha krumplival a szájukban próbálnának svédül beszélni :)
2016. jún. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!