Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogy működik a diákhitel...

Hogy működik a diákhitel igénylése? Szerintetek megéri? (diákhitel 2)

Figyelt kérdés

Segítsetek kérlek.

Most vettek fel ÁJK igazságügyire (320 ponttal, tehát nem csak becsusszantam), viszont az állami pontszám nagyon magas volt 435 az önköltséges viszont 284.

Nagyon örülök hogy felvettek mert utána lehetőségem nyílik hogy kriminológus legyek,viszont addig még 4 év...diákhitelt kell mindenképp felvennem.

Viszont nem igazán tudom hogy kell igényelni.

Szerintetek megéri ? Diákhitel 2-t igényelném meg és arra gondoltam hogy minden nyáron 120 ezer forintot előtörlesztenék. ( Annyit keresek most is nyári munkával egy hónapban.)

Mi a véleményetek róla?


20/L


2016. júl. 29. 06:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem vettem fel. Inkább dolgoztam. Utolsó utáni lehetőség a hitel nàlam. De ha neked muszáj, akkor mindegy, hogy megéri-e. Ha muszaj, akkor muszáj.
2016. júl. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mondom diákhitel 2!

Annyit nem tudok dolgozni hogy azt fizetni tudjam és közben meg is éljek valahogy...

Ezért kell a hitel.

2016. júl. 29. 07:57
 3/12 anonim ***** válasza:
Neked kell tudnod, szükséged van-e rá. Ha azt mondjuk, nem éri meg, hogyan szeded össze a tandíjat?
2016. júl. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Véleményt kértem.
2016. júl. 29. 08:23
 5/12 anonim ***** válasza:
A diákhitel rohadt drága, kerülni kell, mint a pestist amìg lehet. Kicsit számold már ki, hogy jelenlegi árfolyamon mennyit kell majd visszafizetned... A helyedben èn tennèk javìtó èrettsègit ès próbálkoznèk újra jövőre államival.
2016. júl. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Már mindegy mivel felvettek.

20 éves vagyok nem fogok pazarolni éveket.

Már kiszámoltam de írtam hogy előtörlesztek minden nyáron így nem lesz durva.

Nem?!!?

2016. júl. 29. 08:36
 7/12 anonim ***** válasza:

De nem tudsz dolgozni, ide szeretnél járni, és kell a pénz. Akkor mik a lehetőségeid?


Értem én, hogy véleményt kérsz, de az, hogy megéri-e, emberfüggő. Ha rá van szorulva, akkor megéri. Valakinek felesleges felvennie, másnak nincs más választása.

2016. júl. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát ez. A diákhitel.

De így hogyha előtörlesztek 4 éven keresztül akkor durván a fele marad hátra csak, sőt. Azon leszek az első évben hogy nagyon jól tanuljak és átrakjanak államira, így akkor csak 1 évnyi diákhitelt kell visszafizetni amit előtörlesztéssel 2 nyár alatt letudok.

Vagy egyetem alatt megcsinálok egy emeltet és egy nyelvvizsgát és akkor átkérem magam államira ha elérem a ponthatárt.

2016. júl. 29. 08:47
 9/12 anonim ***** válasza:
Az meg megint más dolog ey ilyen szakra megéri e egyáltalán.Mindenféle rossz szándék nélkül mondom,de én ilyenért nem adnék ki pénzt.
2016. júl. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát szerintem meg nem kéne lenézni ezt a szakot. Főleg hogy írtam kriminológus szeretnék lenni. Ahhoz pedig ezt kell először elvégezni...
2016. júl. 29. 09:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!