Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit kell tennem ahhoz, hogy...

Mit kell tennem ahhoz, hogy orvosnak tanulhassak Amerikában?

Figyelt kérdés
Szóval. Eddig nem akartam orvos lenni, de most rájöttem, hogy tulajdonképpen csak így tudom magam elképzelni a jövőben. Most leszek kilencedikes, nyolcosztályos gimnáziumba járok, ami az egyik legjobb az országban, egyelőre kitűnő vagyok, és idén a legjobb bizonyítványom volt az osztályban. Anyukám is orvos, és pont miatta nem szeretnék Magyarországon tanulni, és mivel angolul tudok a legjobban, Amerikába vagy Angliába szeretnék menni, de Amerika jobban vonz. Milyen papírok kellenek hozzá, elég az érettségi, vagy valami más is kell, lehet-e kapni teljes ösztöndíjat (nem szeretném, ha a szüleim fizetnék majd a tandíjamat.) Egyáltalán nem tudok semmit a külföldi felsőoktatásról, szóval tényleg fel kéne engem világosítani, mert annak ellenére, hogy teljesen fogalom nélküli vagyok, nagyon elhatároztam magam :)

2016. aug. 12. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

"mivel angolul tudok a legjobban,"


Than you should be able to look up the requirements for medical school admission in the US


If , however, you can not, here is a start for your research :


[link]

2016. aug. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Thank you. :)
2016. aug. 12. 10:12
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
You are quite welcome
2016. aug. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

"...Anyukám is orvos, és pont miatta nem szeretnék Magyarországon tanulni..."


Ebben vajon mi a logika?


De ha tényleg annyira zseni vagy, akkor addig is használd ki az időt és tanulj meg jól németül és hajts rá valamilyen könnyebben elérhető európai ösztöndíjra. Ha meg mindenképp USA-ba akarsz kijutni, ahhoz a legjobb egy európai egyetemet ugródeszkának használni, valamilyen kutatási együtmüködés keretében. Az esetleges angliai tanulmányokról most nem érdemes infokat keresni, mert a brexit miatt sokminden változhat a következő két évben.

2016. aug. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha orvosnak keszulsz akkor pont nem eri meg az USA-ba menni tanulni mert nem eri meg es piszok nehez eloteremteni az anyagiakat illetve bekerulni. Hogy miert?


Az USA-ban egyetemre mesz akkor nem rogton orvosira mesz hanem 4 eves kepzesre melynek soran te valasztod mi legyen a fotargyad. Biologia, kozegeszsegugy stb. teljesen mindegy mert orvosihoz bizonyos orak kellenek amiket teljesitened kell minel jobb jegyre. Legtobb helyen A- alatt ha bekap a diak 1-2 targyat mar panikolnak, hogy fel fogjak e oket venni. A- altalaban 92%-tol kezdodik az egesz orat tekintve. Vannak az un. szorasi kemia targyak melyeken baromi nehez jo jegyet szerezni es tulajdonkeppen arra szolgal hogy kiszorja azokat a kik csak azert szeretnenek orvosok lenni, hogy jol keressenek.


Tegyuk fel elvegzed a 4 evet es lesz egy olya atlagod amivel erdemes elkezdeni a jelentkezest. (GPA olyan 3,4 de inkabb 3,5 folott) Akkor kell jelentkezned az un. medical schoolba ahol az orvosi kepzest kezded meg. Ott mar specializalodasra jelentkezel ahol meg a legkevesbe telitett szakon a haviorvosin is 4-5 a tuljekentkezes es akkor meg nem is emlitettem a sebeszt.

Kulo belepo vizsga kell (MCAT) kutatasi tapasztalat, publikalt cikk sem art, interjut is tenned kell ahol felmerik alkalmas vagy-e orvosnak. Ha felvettek es elvegezted akkor mehetsz rezidensnek amihez viszont allampolgarsag kell.


Emelett penz is kell. Legolcsobb esetben is nem jon ki az egesz buli $200,000 (ketszaz ezer) alatt es osztondijat nem nagyon osztogatnak. Az adott egyetem allamon belul jelentkezo diakjai kapnak tamogatast de te abba nem esel bele. Meg ha kapsz is valamennyi penzt, az allamon kivuli tandij annyival megdobja, hogy ha nem vagy gazdag nm tudod kifizetni.

Dolgozni orvosi mellett nem lehetetlen de meg amit megkeresel csak zsebpenznek jo.


A magyar orvosi epp eleg jo es ha jol tanulsz van eselyed bekerulni. Aztan ha ki akarsz menni kulfoldre dolgozni akkor meg kulonbozeti vizsgat kell tenned.

2016. aug. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%

#1


cannot, nem can not

2016. aug. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
18%

Listen you grammar nazie, are you getting paid for your contributions on this site or you are just an assplug by nature ?


FYI :

[link]


[link]

2016. aug. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Listen you smart ass native speaker wannabe.


Both cannot and can not are acceptable spellings, but the first is much more usual. You would use can not when the ‘not’ forms part of another construction such as ‘not only’.


I cited this from one of the articles you linked. In your sentence 'not' is not part of an other construction or formation.


'Than you should be able to look up the requirements for medical school admission in the US'


Then, not than.


Please give an explanation for this mistake too. Thanks.

2016. aug. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!