Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyi idősen a legjobb...

Mennyi idősen a legjobb kimenni cserediáknak?

Figyelt kérdés
Már egy ideje eldöntöttem, hogy ki szeretnék menni.Már csak az a kérdés, hogy mikor.Várjak a főiskoláig vagy menjek 10.-ben? Ugye az érettségi miatt problèmás lenne a 11. 12 és most leszek 9.es

2016. aug. 18. 23:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Most fejeztem be a 11-et, tehát idén kezdem az uccsó évemet kéttannyelvű gimiben. Ebben az évben voltam kint Franciaországban 3 hónapot, majd hazajöttem, bepótoltam, nem kellett évet halasztanom ezért. Szerintem ideálisabb hamarabb kimenni, ha van rá lehetőséged, akár már a gimi elején. Én hiányoztam a fakultációs órákról is, ami nagy kiesés, de nem lehetetlen bepótolni. Azért idén mentem, mert ösztöndíjról volt szó, tehát nem volt válogatás. Az érettségi évében szerintem már nem kell ilyeneket bevállalni (hacsak nem nemzetközi érettségiről van szó - lásd UWC), de előtte bármikor.

Én egyetemig nem halasztanám, az már más tészta. Ott Erasmusszal konkrétan tanulni mész ki, míg a középiskola alatti cserediákozás inkább buli, utazás, nyelvgyakorlás. A kettő megfér egymás mellett, de szerintem ha van rá lehetőséged, mindenképp menj ki már most, óriási élmény :) Ha van kérdésed, írj nyugodtan :)

2016. aug. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként pedig akkor, amikor érzed. Erre bizonyos téren nagyon meg kell érni, fontos az önállóság, nyitottság és természetesen a nyelvtudás. Van, akinek ezek már gimi elején megvannak, más csak a középiskola végére lesz olyan talpraesett, hogy jelentkezzen egy programra. Szóval ilyen szempontból pedig akkor érdemes, ha már nem riadsz vissza attól, hogy egyedül legyél egy idegen országban egy évig mondjuk :) Mert bármilyen jó is cserediáknak lenni és világot látni, honvágy az mindig van, és tudni kell megfelelően kezelni :)
2016. aug. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!