Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan számítják a pontokat,...

Hogyan számítják a pontokat, ha anglisztikára akarok menni?

Figyelt kérdés

Még nem tudom, melyik egyetemre menjek, Pázmány, esetleg ELTE...

Kicsit tájékozatlan vagyok még ezekben az információkban, de egy valamit nem értek.

Szóval anglisztikára szeretnék menni. Kétféle pontszámítás van: tanulmányi v. érettségi pontok. Mivel fel vagyok mentve matekból, nálam csak a érettségi pontszámítás jöhet szóba.

A tanárok azt mondják, nem fogok bejutni, mert kettes vagyok töriből is meg irodalomból is, azt mondják, hogy az is számít a felvételibe. Most hogy is van ez?

Az ELTE-n azt írja, hogy két tantárgy fog számítani. Ugye az angol emelt szinten, és egy választott, ami nekem a német lesz közép szinten. Nem kizárólag e két tantárgy érettségi eredményét nézik? 400 pontot lehet elérni csak az érettségikkel. 100 az angol és 100 a német, és szorozva kettő. plusz 100 többletpont.

Szóval akármilyenre érettségizek töriből és magyarból, az mind nem számít, hanem nálam csak a német (választott) és az angol érettségi eredmények számítanak a falvételiben, nem?



2016. jan. 13. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha az emelt angol mellett az számít, amelyik jobban sikerül, nem te választod ki melyiket szeretnéd. De nyilván, ha a töri és a magyar nem megy, akkor valószínűleg a német fog legjobban sikerülni.
2016. jan. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tudtommal csak egy nyelvet néznek, ami neked az angol emelt. Mellé vagy a magyar, vagy a töri eredményedet fogják nézni. Én tavaly felvételiztem japánra, és ugyanúgy működik a rendszer mintha anglisztikára mentem volna (angol emelt, töri közép).
2016. jan. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2

Felvi szerint anglisztikára az angol emelt kötelező, mellé pedig válogathat jópár nyelv, valamint a magyar és töri közül. Japán szakra is bekerülhetsz angol-német felvételi tárgyakkal, legalábbis idén, tavaly nem tudom hogy volt.

[link]

2016. jan. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 tudom, ezért volt jó példa az én esetem. bocsánat, ha rosszul tudom, de tudtommal két nyelvvel nem lehet felvételizni, az angol mellé a töri vagy a magyar kell.
2016. jan. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De akkor miért írnák bele választhatónak a többi nyelvet, ha az angol úgyis kötelező és nem lehetne két nyelvből felvételizni?

Szerintem simán lehet két nyelvvel is. :-)

2016. jan. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megnéztem, igazatok van, tényleg lehet két nyelvvel. Bocsánat, rosszul emlékeztem :)
2016. jan. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!