Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 18 évesen késő cserediáknak...

18 évesen késő cserediáknak menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok

17 eves vagyok de erre a tanevre mar nem tudtam cserediak programra jelentkezni. Most vagyok 11.es. Jövőre utaznék ki 10 honapra. Osztalyozo vizsgak helyett(amit ebben az evben mar eleg kockazatos lenne megprobalni) evet ismetelnék. Így viszont 19 évesen kéne érettségiznem és 20 évesen tudnék csak egyetemre menni. Szerintetek ez sok csúszást jelentene? Megéri egy évet külföldön tölteni úgy, hogy nem mehetsz együtt egyetemre a barataiddal? Nem késő 18 évesen menni? Ilyen idősen be fognak rakni egy végzős osztályba ,vagy nálam fiatalabbakhoz kerülök? Nehezebb lesz így leérettségiznem? Volt esetleg hasonló tapasztalatotok?


A másik lehetőség az ha idén megyek ki fél évre, viszont akkor osztályozó vizsgákat kell tennem, amiknek a jegyei már számítanak továbbtanulásnál, szóval ez elég macerás lenne.

Előre is köszi



2016. szept. 9. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem.

Nem.

Ezt neked kell tudnod. Attól még barátok maradhattok, hogy nem egy osztályban és évben érettségiztek. Az igazi barátságok túlélik az ilyet.

Nem.

Ez az igazgatótól függ. Ahogy majd jónak látja, úgy fogja csinálni. A te érdekedet fogja nézni elsősorban.

Nem.

Nem.

2016. szept. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!

18 évesen már nem igazán lehet cserediáknak menni! Ajánlanám neked inkább az egyetemi prgramokat vagy azt hogy legyél EVS önkéntes egy évre külföldön.

2016. nov. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Pontosan ugyanígy mentem ki én is 11.ben, kint töltöttem be a 18at és én is évet ismételtem. Hidd el hogy az az egy év csúszás semmit nem jelent, maximum azt, hogy egy szélesebb látókörű, önállóbb emberként jössz haza, egy kimondottan jó nyelvtudással. Szóval szerintem mindenképp vágj bele. :)
2018. febr. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!