Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kedves külföldön tanuló...

Kedves külföldön tanuló honfitársaim! Hogy ti hogy érzitek magatokat külföldön? Milyen külföldön tanulni?

Figyelt kérdés

A kérdésem generális, tök mindegy melyik országban tanulsz, milyen szakon vagy, nagyjából mindannyiunknak hasonló nehézségekkel kell szembenéznünk...

Hogy küzdöttetek meg a nyelvi akadályokkal? Nem éreztétek soha ugy, hogy le nézik a magyarokat,lenéznek azért mert magyarok vagytok?Segítőkészek voltak veletek?


Az órán hogyan tudtok jegyzetelni? Nehezen tudjátok követni a tanár mondanivalóját? Megértőek veletek a tanárok? Nem néznek le, mert kelet-európai, magyar vagy?


Köszönöm szépen a válaszaitokat! Hálás lennék, ha az ország nevét is leírnátok,ahol tanultok! :)



2016. szept. 11. 13:00
 1/2 anonim ***** válasza:
67%

Angolt kemenyen toltam magantanarral ket evig mielott kimentem. Elegnek eleg volt de kulon orakat vettem fel csak irasra. Kis 10 fos osztalyokban van oktatva intenziven (esszek 2 hetente, minden orara irni kell valamit) de kello munkaval mar sikerult oda jutnom, hogy tudomanyos cikket irjak barmirol angolul.


Nem neznek le senkit itt azert mert mas orszagbol jott. Sokan nem tudjak beazonositani hogy hol van az orszag ezert en mindig utana mondom azt, hogy Europaban van. Mire jonnek az altalanos sablon kerdesek, hogy tetszik itt, hianyzik-e az otthon stb.


Segitokeszek altalaban de attol fugg milyen temaban kerdezed.


Oran papirra tollal kell jegyzetelni. Business es computer science szakok kivetelevel nagyon ritkan engedik meg elektronikus eszkoz hasznalatat. Ha meglatjak, hogy oran mobilozol kivagnak az eloadasrol es rontjak a jegyed. Figyelni kell az oran es akkor nem lesz gond. Az mar problemas ha ugy probalod megerteni a tanart, hogy fejben magyarra forditod. Az nem fog menni elarulom.


Professzoroknak fogalmuk sincs honnan valosi vagy epp ezert nem is neznek le. Megertoek-e? Ha elmesz az un. office hourba amikor a professzortol lehet kerdezni, segitseget kerni tananyagban, hogy pl. definialjon valamit azt szeretik. De azert nem fogjak toled kesobb kerni a beadandot mert magyar vagy. Ha pl. 1 perccel kesobb kuldod be online a beadandot mar kapod is az elegtelent.


USA, elitegyetem.

2016. szept. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én egész jól érzem magam, azt hiszem, bár még az elején vagyok még és sok mindent kell még megtapasztalnom, nem könnyű...De én nem is azért jöttem ki, hogy erőfeszítés nélkül érvényesüljek.

Külföldön tanulni jó dolog, csak meg kell tanulni legyűrni a nehézségeket. Nekem pl. a pénzzel vannak gondjaim, úgyhogy keresek mindenképp valami munkát. A másik még ami lényeges, hogy jól informáltan ill. felkészülten (ergo jó nyelvtudással és pénzzel) érdemes csak kijönni, akkor nem éri nagy meglepetés.

Ami a nyelvet illeti, sokat fejlődtem már, de még küzdök az akadályokkal. Később biztos jobban fog menni, én még úgyis csak egy éve tanulok kint és még nem volt sok alkalmam kamatoztatni a tudásomat.

Én szerencsére még nem találkoztam olyannal, aki lenézte volna a magyarokat. Szerintem az az elv érvényes legtöbbször, hogy ha rendesen végzed a dolgod és nem húzod le az országot bármilyen úton-módon, tehát nem ártasz nekik semmivel, akkor nincs miért utálniuk.

Órán nem szoktam jegyzetelni, inkább odafigyelek és jobban megmarad, az esetek többségében amúgy is minden benne van a megadott szakirodalomban, plusz vannak online is segítőanyagok a tanulók számára.

Nálam tantárgyfüggő, mennyire tudom követni a tanárt. Ha érdekel az adott tantárgy és/vagy a tanár érdekesen és nem monotonon adja elő az anyagot, akkor jól tudom követni. Viszont egy-kettőnél, amik eleve nehezebbek számomra (pl. matekosabb tárgyak), ott már akadnak gondok, de ez itthon is így volt... :,D

A tanárok szerintem inkább a szabályok betartására hívják fel a figyelmet, nem szokásuk "elnézni" ezt-azt...De itt nincs is az a családias hangulat, mint anno a gimiben, ami ezt esetleg lehetővé tenné.

És nem, a tanárok sem néznek le, mert kelet-európai vagyok, nem származás alapján ítélik meg az embereket, hanem hogy mennyire figyel az órán stb. De ez persze csak a kisebb csoportos órákon van érvényben, mert a klasszikus előadásokon azt sem tudja a prof, hogy ki vagy, innentől kezdve nem tud lenézni :D


Az ország pedig Ausztria.

2016. szept. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!