Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyi esélyem van bejutni az...

Mennyi esélyem van bejutni az Oxfordra? 18/L

Figyelt kérdés
Angol irodalom szakra szeretnék jelentkezni (2018-ban fogok érettségizni) A budapesti Madách Imre Gimnáziumba járok, kitűnő tanuló vagyok. Most vettek fel a Milestoneba. Megvan a C2-es Cambridge nyelvvizsgám. Nemsokára kezdek gyakornokként egy online újságnál. Önkéntes voltam egy könyvtárban.

2016. jún. 2. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Ha ilyen szorgalmas vagy,akkor minden esélyed megvan!Drukkolok neked!
2016. jún. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
oké, a szorgalmaddal látom, nincs baj, de pénzed is meglesz hozzá, hogy ott tanulj ?
2016. jún. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudom nagyon drága. Csak az oktatás évi 9000 font, de van ösztöndíj. Ha a család egy bizonyos (elég magas) összeg alatt keres akkor mindenképpen kapsz támogatást. Ráadásul nagyon kedvező a diákhitel
2016. jún. 4. 08:12
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem simán elérheted! :) A lényeg, hogy ilyen korán rájöttél, hogy mit szeretnél csinálni és teszel is érte. És fontos, hogy tudd, hogy igenis sikerülhet, még ha Magyarországon akkora elérhetetlenségnek is szokták ezt beállítani.. Az önkéntesség nagyon jó, még esetleg versenyekre mehetsz, ha van rá időd. :) Sok sikert!
2016. jún. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Valószínüleg a Milestoneban ki fognak derülni az esélyeid. Mindenesetre szurkolok, hogy sikerüljön!
2016. jún. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos azt kell hogy írjam vajmi kevés esélyed van bejutni az Oxfordra.

Minden kitűnő tanuló oda akar járni Angliában és mellettük labdába sem rúgsz a C2-es nyelvvizsgáddal, hiszen ők native speaker-ek.

Minden jobban tanuló angol diák önkéntes valahol, vagy prefect pozíciót tölt be a sulijában.

Ha komolyan meg akarsz pályázni egy helyet, akkor tanulj meg más idegen nyelveket is, ugyanis anélkül eleve nem juthatsz be egy egyetemre se Angliában. Nem véletlenül tesznek le GCSE vizsgákat nyelvekből a diákok. A legnépszerűbb a francia és a spanyol nyelv.

Arról pedig ne is álmodj hogy a magyart elfogadják, mert bár indult egy kezdeményezés hogy magyar nyelven-nyelvből is lehessen GCSE vizsgát tenni, de a petíciót nem írták alá elegen ezért esély sincs a magyar nyelv oktatásban való elismertetésére egyelőre.

Szóval ez a szomorú helyzet :/

Ha kételkednél az információkban elárulom hogy a lányom is oda készül és kevés esélye van hogy felveszik noha évek óta Angliában élünk, anyanyelvi szinten beszél angolul, mindenből a top set-be tartozik, high tier GCSE vizsgákat tesz franciából, spanyolból, beszél középfokon japánul és egy kissé oroszul is. Emellett a legmagasabb hivatalos rangot képviseli a diákok közt az iskolában, több ajánló levele van a tanáraitól, dicsérete/oklevele a head teacher-től, önkéntes a könyvtárban és diákokat mentorál a tutor-ában.

Nem vagyok jó matekból, de a valószínűségszámítás alapján az esélyeid szinte a 0-val egyenlőek. Ne vedd gonoszkodásnak az irományom, nem erről van szó, egyszerűen csak válts irányt és célozd meg Skóciát ahogy a lányom is tenni fogja ha nem jut be.

Skóciában ingyenesek az egyetemek és nagyon jó szinvonalúak :)

2016. jún. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
A Brexit után nem lesz ösztöndíj.
2016. jún. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
37%
Nem értek hozzá, de egy ismerősömet már most felvették a Yalere (nemzetközi tanulmányok szak szerintem, idén érettségiztünk), illetve a londoni meg a cambridgei (vagy valami hasonló) egyetemre. Neki is C2-je van, de csak mostanra, a felvételt már előtte ˝előzetesen˝ megnyerte. Viszont többször volt ott elbeszélgetéseken, ennek ˝hogyanjait˝ nem ismerem, de még érettségi előtt közölték, hogy miből hány %-ot és milyen jegyet kell elérnie, hogy tényleges felvételt kapjon (pl. töri emelt 65%, matek 80%, stb.) Szerintem lehetnek esélyeid, próbáld meg, de legyenek B, C terveid is, az sose árt. Illetve a nyelvtanulás nem rossz ötlet, függetlenül a felvételitől :)
2016. jún. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem kell nyelvzseninek lenni ahhoz hogy Oxfordba bekeruljel.

Ez nagyban attol fugg hogy milyen szakra jelentkezel. Ha van felveteli az adott szakon, irj meg egyet es nezd meg eleg-e a pontszamod az interjuhoz. Apapvetoen kitunonek kell lenni vagy majdnem kitunonek. Az osszes statisztikai adat rendelkezesre all az egyetem honlapjan.

2016. okt. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!