Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Svájcban vagy Ausztriában...

Svájcban vagy Ausztriában jobb az oktatás?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, most kezdtem német nyelvi évet a gimiben heti 20 németórával. Szeretnék ausztriába, de inkább svájcba járni gimibe jövő szeptembertől.

Az lenne a kérdés hogy hol jobb az oktatás ( még esetleg németország is szóba jöhet)??

Nem akarok Magyarországon tanulni mert nekem ez sok. Jó képességünek tartom magam mindig 4,8 fölött volt az átlagom úgy hogy közben alig tanultam úgyhogy nem is a tanulással lenne gond hanem a nyomással ami itt rám nehezedik. Túl sok az elvárás.

A svájci oktatási rendszer nagyon tetszik meg úgy általában az egész ország, mindenki sokkal boldogabb.

És ha valami folytán mégsem szeretném majd ott folytatni a tanulmányimat (egyetemre gondolok) lesz lehetőségem visszajönni?

Köszönöm szépen annak aki végig olvasta és várom a tanácsokat.:D

A szüleim nem akarják hogy külföldön tanuljak de én ezt az oktatási rendszert utálom.


2016. szept. 12. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

svájcban kb 20% mehet gimibe és egy bmw árába kerül.

nagy arc vagy

az ilyenek lopják szét az országot politikusként, szerintem itthon is lesz jövőd

2016. szept. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Svájc annyival jobb, hogy ottani érettségivel (vagy ők minek hívják) egyenes belépőt kapsz a svájci egyetemekre is, amik vitathatatlanul a kontinens legjobbjai között vannak (egyesek szerint már jóval a klasszikus angol egyetemek előtt, műszaki szakokon legalábbis mindenképp). Viszont annyival szerintem nem jobbak közoktatásban, hogy megérje azt az iszonyatos felárat, amit a te kintlakásod jelentene. Inkább arra vedd rá a szüleidet, hogy egy színvonalasabb magyarországi gimibe (akár valamelyik magyar egyetem gyakorlógimnáziuma) vagy magániskolába irassanak át.
2016. szept. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A Karinthyba járok pesten és az szerintem elég jó
2016. szept. 12. 20:16
 4/6 A kérdező kommentje:

Ja és köszönöm a válaszod

Ment a zöld kéz

2016. szept. 12. 20:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem elég jó, egyik otthoni német nyelven oktató gimnázium sem elég jó. Majd ha kimész, meglátod miről beszéltem. Tapasztaltam.

Egyébként én Ausztriáról tudok nyilatkozni, gyenge az oktatás színvonala.

2016. szept. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fiam, aki Zürichben is, es Magyarorszagon is jart gimiben, azt mondja, hogy a külömbseg az, hogy Svajcban arra kivancsiak a vizsgaztatok, hogy mit tudsz, Magyarorszagon meg arra, hogy mit nem tudsz. Ezt az en tapasztalataim alapjan 100 %-ban alatamasztom. Svajcban az iskolak szerintem az egesz vilagon a legelismertebbek. Ha a gimit Magyarorszagon vegzed, es egyetemre jössz ide, akkor a svajci erettsegi vizsgakat kell elöször letenned, es utana mehetsz egyetemre.
2016. szept. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!