Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a Károli Gáspár...

Szerintetek a Károli Gáspár Református Egyetem vagy a Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogi kara a jobb?

Figyelt kérdés

Most, megvan az érettségim és mindkét iskolát megjelöltem, elméletileg ha tavalyhoz képest nem emelkednek a pontok van esélyem bekerülni, önköltséges formában mindkét iskolába. (388 pontom van)


Melyik a jobb? Melyik a könnyebb? Nekem a Károli szimpatikusabb, meg azt mondták, nem is olyan nehéz, ami jó pozitívum.



2016. jún. 18. 09:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Két egyetem összehasonlításánál SOHA ne azt vedd figyelembe, hogy melyik könnyebb! Amúgy tudtommal a Pázmány JOBB. Értsd: színvonalasabb a képzés, elismertebb a munkaadók körében is.
2016. jún. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok: egy pázmányos ismerősöm dicsérte, azt mondta, hogy családias hangulatú iskola, segítőkész emberekkel. Ugyan tőlem távol áll ez a tudományág, de én a Pázmányt választanám.
2016. jún. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a Pázmányt jelöltem be. Ismerősöm a Károlit.
2016. jún. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, akkor még végig gondolom, igazából mindkettő be van jelölve, meg az ELTE is. Akkor még lehet módosítok a sorrenden, elméletileg, július 12-ig lehet.
2016. jún. 18. 11:55
 5/11 anonim ***** válasza:
Az 1. és a 2. vagyok: ha az ELTE is a kalapban van, a Károli szerintem felejtős. A két nagy közül választanék.
2016. jún. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Cintia1995 válasza:
100%

Nyilvan mindenki a nagy ELTET erolteti, ami az evek statisztikajanak koszonheto. Az ELTE-nek mar csak neve van. Egyre jobban mar csak az kezd szamitani, hogy gyakorlatban milyen is leszel. En az ELTE-t azert tartom felejtosnek, mert szeretik, ha 300.000 ft-ot fizetsz minden felevben 2-3 targyert, mert a romad nincs meg.

Pazmanyon azt hallottam konnyebben atengednek, mint regen. Lazult a helyzet 2-3 eve. Ott nincs szigorlat, beugro! Ellenben a tobbivel.

Karolira pedig rengetek uj oktato jott, kisse szigorubba is valt, amelyet sokan erzekeltek. Egy felmeres alapjan is jelenleg a jogi karok kozul a Karoli jogi karan vannak a legjobb oktatok az orszagban. 2010-ig tarto negativ velemenyek ugy latom ma is hatassal vannak. De azota valtozott a helyzet!

De barki barmit is mond, mindenki a sajat jogi karat tartja a legjobbnak.:)

2016. jún. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 Az elte nekem nagyon nem szimpi, sok rosszat hallottam róla. Meg az a legdrágább. A Károli és a Pázmány érdekel igazán, a Károliról van ismerősöm aki hamarosan végez szerinte jó, de hallottam sok negatív véleményt is, igaz olyanoktól akik nem oda jártak. A Pázmányról is sok jót írtak. Nem tudom nehéz a döntés.
2016. jún. 19. 18:20
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia :) En a Pazmanyra jarok, szeretek a suliba járni, az ELTE-n nagyon könnyű megcsúszni, itt a tárgyak jórészéből van pótvizsgaidőszak is. Romai jog vizsgan eleg ha 4. Alkalommal mész át ugyanott leszel, mint elsőre lett volna meg, a vizsgadíjat csak a 3. 4. Alkalomra kell fizetni 3200 kb

.. Nem akarok regenyt irni, a suliban csak a rossz, hogy a nyelvoktatassal szinte egyaltalan ! nem foglalkoznak... A szaknyelvert meg fizetni is kell pluszba.. Illetve ami zavaró, hogy a vizsgákon nagyon gyakran felügyelőtanárok vannak, /miert nem lehet feltetelezni hogy vannak tisztesseges joghallgatok is../ es ujabban a szobeli vizsgak elott NINCS kidolgozási idő..

A Károlin szerintem is megfelelő oktatók vannak, a sulirol en sem ertem miert terjesztik a negatív híreket.. :/ A hallgatok kozott mindig talalsz "magadnak" megfelelot :) itt is vannak kiallhatatlan p*csák meg angyalok is :)

2016. jún. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 Neked is köszönöm a választ. :) Még mindig nem sikerült véglegesen döntenem, de szerencsére még van még egy kis időm. :)
2016. jún. 22. 12:10
 10/11 Cintia1995 válasza:

Karolival kapcsolatban par ember megkezdte ezt a velemenyt es a kivulallok ezt hajtjak. Holott egy kaliber a Pazmannyal.

Es nagyon fontos, hogy ne a pontszam alapjan iteld meg az egyetemek szinvonalat! Koze nincs egymashoz. Ezen elven most akkor csak az ELTE az igazi jogi kar mert ott magas a ponthatar? Es igy a tobbi jogi kar semmi?

Butasag.

Igazabol, mindenhol ugyanazt tanitjak a jogi karokon.

Remelem jol fogsz valasztani!:) Minden jot kivanok!

2016. jún. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!