Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az angolszász egyetemek...

Az angolszász egyetemek bizonyos üzleti képzésein tényleg nincs matek? Mi a helyzet az osztrákkal?

Figyelt kérdés

A nyelvek mennek, angolból, németből közép már megvan.


Tegnap nézegettem egy angol egyetem a "business administration" alapszakot, hogy,hogyan is néz ki.Fel voltak sorolva a tárgyak és matekot nem láttam közte.

Ez azt jelenti, hogy nincs?


Úgy vettem észre, hogy az angolszász rendszerekben sokkal specializáltabbak a gazdasági képzések, mint nálunk.Már az elejétől elválnak.

Nálunk meg a a gazd.menes meg a ker-marketinges ugyanazt a matekot nyögi az elején, mint a pénzügyes.Tehát, nincs annyira szétválasztva.


Milyenek lehetnek az osztrák egyetemek?Jobban érdekelnének, mivel Ausztria közelebb van.



Nagyon érdekel a gazdaság,közgazdaságtan.Viszont ezt a magas szintű matekot szeretnék megúszni.Nem az erősségem.


A bátyám gazdasági informatikusnak tanul, emelt matekos volt, de ő is sokat kínlódik.Persze ő azt szokta mondani, hogy a "gazdászoknak egyszerűsített a matek".

Én belenéztem, milyen példák vannak egy matek II-es vizsgán, egyből meg is fájdul a fejem.



2016. szept. 18. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
A matematikán belüli tudományágaknak sok érdekes nevet lehet adni a "Mathematics"-on kívűl, tehát attól, hogy nem láttál ilyet, elég valószínű, hogy van. Ha meg nincs, az a képzés annyit is ér. Bármennyire is jól hangzik, középiskolai matek színvonalával nincs sok keresnivalója az embernek az üzleti életben, sem angolszász, sem kontinentálsi rendszerben.
2016. szept. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A közgazdászok nagy része nem használ integrálást, deriválást.

A statisztika, ne az kell és fontos.


De a gazdasági matematika egy átlagos közgazdásznak nem kell.

Ha tudományos szintre akarja vinni a közgázt, akkor már igen.


De, mit is csinálnak gazdasági diplomával az emberek?

Mondjuk logisztika területen, szerződéseket kötnek fuvar cégekkel, ártárgyalásokat hajtanak végre.

Vagy, beszerzésnél is szerződéseket kötnek, ártárgyalások...stb

És integrált is percet is?Nem.

2016. szept. 18. 13:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A mérnökök többsége sem fog soha életében integrálni, ez ahhoz kell, hogy ha elé tesznek egy függvényt (gazdásznál mondjuk az árbevétel alakulását, mérnöknél egy nyúlási diagramot), akkor el tudja képzelni, hogy miért jó, ha nagy a görbe alatti terület vagy mit jelent, ha egyre meredekebben fut lefelé. Márpedig mindkét terület erősen számokkal dolgozik (a gazdász a szerződésben levőkkel, a mérnök a szoftverbe betáplált adatokkal), tehát nem elég, ha csak statikájukban tudják őket vizsgálni, hanem érteniük kell, hogy a való életben ezek a dolgok bizony idő függvényében változnak.
2016. szept. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia en a WU-n tanulok (gazdasagi egyetem Becsben), remelem tudok segiteni (amugy vicces, pont holnap irom az utolso tesztet statistikabol :D).


Nem szeretnelek elkeseriteni, de ha a matekot nem szereted, akkor a statistikat sem fogod... Itt egy kep a kepletgyujtemenyrol, kis izelitonek :D :


[link]

(Bocsi a minosegert, csak siettem.)


Amugy itt kb minden gazdasagi szakon matekkal/stattal inditanak (BWL/IBWL/VWL). WU-n a mathe, Uni Wienen a statistik benne van a STEOP vizsgak kozott (alapvizsgak, ezek nelkul ugymond nem lephetsz tovabb a tobbi targyra). Ja meg ott van a buchhaltung, kostenrechnung (accounting and management control), ezeknel is rendesen kell szamolni :D. Kostenrechnungnal van, hogy 2 oldalon keresztul szamolnod kell a sok koltseget, de most oszinten, egy konyvelonek/controllernek/stb tudni is kell.


Az egyetlen gazdasagi szak, ahol kihagyhato a matek, az a gazdasagi jog a WU-n (WIRE), de az meg az osztrakoknak is kemeny...


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, ha esetleg kerdesed van, irjal.

2016. szept. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!