Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek van esélyem...

Szerintetek van esélyem bekerülni a Harvardra vagy valamelyik másik neves angolszász egyetemre? (pl. : Cambridge, Berkeley, Oxford, Princeton, MIT stb. )

Figyelt kérdés
Most leszek kilencedikes a Bp-i Fazekas természettudományi tagozatán. Ötödik óta járok ide, végig kitűnő voltam, idén 11 tantárgyak dicséretet kaptam. Leginkább a kémia és a biológia érdekel, kutatóorvos szeretnék lenni. Ediig egészen jó versenyeredményeim vannak, de mostantól nagyon rá fogok kapcsolni. Angolból jelenleg B2-es szinten vagyok, tudom hogy majd nagyon jó eredményű TOEFL-re és SAT-kre lesz szükségem, úgyhogy nagyon fogok igyekezni. A pénzkérdésről annyit hogy a Harvard honlapján olvastam, hogy rászorultsági alapon bárkinek adnak akár teljes ösztöndíjat is, mondván, aki a Harvardra való az oda is fog járni. Úgy tudom Cambridgeben is elég kedvező ösztöndíjlehetőségek vannak.

2015. aug. 11. 20:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Arra is van esélyed, hogy a házadba röpítik bele a következő utasszállítókat a békevallású arabok.
2015. aug. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Annyira vicces, hogy pár elmeháborodott jobbos barom még a 14 éveseket is nekiáll a félelmeivel traktálni :D :D Nyilván az volt a kérdés, hogy milyen az arabok vallása :D Egyébként biztosan van esélyed, de reálisabb lenne ezen 3-4 év múlva gondolkodni.
2015. aug. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Valóban, erre is-arra is nagyon kevés az esélyem, minta hogy még rengeteg mindenre (pl.: tüdőrákos leszek, vagy éppen megtalálom a megfelelő gyógyszert rá, elrabolnak emberkereskedők, én leszek Magyarország első női miniszterelnöke stb.). Viszont nagyon valószínű hogy valamelyik a tömérdek "ritka" dologból az egyik éppen velem vagy veled fog megtörténni, mert minden egyes emberrel történnek ilyenek.
2015. aug. 11. 20:43
 4/12 anonim ***** válasza:

#2


Szerintem az a vicces, hogy megint az ügyeletes agymosott hozza fel a politikát, holott szó sem volt róla, még említés szintjén sem.



Legalább a kérdező értelmesen reagált. :) Ha elégszer felteszed ezt a kérdést, szerintem megtalálja majd valaki, aki a Cambridge-re jár (én is akartam jelentkezni, aztán más okok miatt meg se próbáltam), mivel nekem is egy oda járó magyar diák (már ha tényleg oda járt, de biztos, hogy magyar volt ;D ) írt használható információt. Sajnos a kérdésem már nincs meg, a linkeket pedig nem jegyeztem meg.


Kezdetnek egy google kereséssel indítanék, én 2 kattintás után ezt találtam: [link]

2015. aug. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"holott szó sem volt róla, még említés szintjén sem. "


Szerinted akkor az első komment miről szól? Tényleg kíváncsi lennék, te azt hogyan értelmezed, ha nem iszlámellenes "vicc"ként. A kérdésben semmiféle utalás nem szerepelt sem arabokra, sem békevallásra, sem utasszálító gépek eltérítésére, valami majom mégis felhozta. Reagálni hadd legyen már szabad.

2015. aug. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
2. valóban lehet hogy még kicsit korai ezen gondolkoznom, de azért ahhoz hogy megtanuljak anyanyelvi szinten angolul, idő kell. Emellett fontos hogy legyen igazi motivációm a gimire, mert a fölöttem járók azt mondják, a következő évem nagyon nehéz lesz.
2015. aug. 11. 20:52
 7/12 A kérdező kommentje:
Kérlek ne csináljatok a kérdésemből politika fröcskölődést.
2015. aug. 11. 20:55
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha Anglia, akkor érdemes a ucas.com-ot böngészni szakok iránt az elkövetkező években. Ha jól tanulsz, és jó eredményeid vannak, akkor szerintem bárhol kapsz ösztöndíjat, akár teljeset is, ez egyáltalán nem lehetetlen és elképzelhetetlen dolog.
2015. aug. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha már felsőfokra eljutsz angolból(jobb lenne 1 éven belül,de legkésőbb 11 végéig) akkor már elkezdhetsz levelezni az adott egyetemmel! van sok kontakt kiírva a honlapon,tanulmányi előadó stb!
2015. aug. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az utolsó kettőnek nagyon köszönöm :)
2015. aug. 12. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!