Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Cambridge egyetem - bejuthatok?

Cambridge egyetem - bejuthatok?

Figyelt kérdés

9.-es tanuló vagyok egy "vidéki" iskolából, ami -csak viszonyítási alapnak- a top 100 középiskolából a 63. helyet foglalja el. Első félévemet kezdtem nemrég, de mèg nem nevezném túl jó tanulónak magam. Versenyeredményeim nincsenek, egy megyei csak, az viszont igen csekély. Egyszóval nem állok a legjobban. A kérdés az lenne hogy ezen infók tudatában mennyi esély lehet a bejutásomra? (Természetesen állandó tanulás valamint angol nyelv rendszeres gyakorlása mellett)

A válaszokat előre is megköszönném!



#érettségi #felvételi #Cambridge #tanulás külföldön #angol nyelvi vizsga #londoni egyetemek
2016. okt. 6. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Felsőfokú nyelvtudás alap, illetve az anyagi vonzata sem csekély. Kitűnőnek kell lenni, de ez sem garancia. Behívnak egy elbeszélgetésre, ahol a mindenféle kommunikációs és vitakészséget néznek.
2016. okt. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kituno bizonyitvany es magasszintu angol nyelvtudas az alap mindenkinek aki oda akar jarni. Neked kell bizonyitanod, hogy te jobb vagy mint a tobbiek iskolan kivuli tevekenysegekkel. Eleg nagy a verseny egy egy helyekert ajanlom, hogy nezz utana mi jelent plusszot felvetelinel.
2016. okt. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Az alapján amiket leírtál kb 1% esélyed lehet.
2016. okt. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagy segítség más vélemény is, már körbeérdeklődtem, és igazából senki sem gondolja hogy én még ebben az életben oda bejuthatok. Szóval jó kérdés hogy meg tudom e csinálni a lehetetlent és 4 év alatt feltornászni a tudásomat úgy, hogy bekerüljek a világ egyik legjobb felsőfokú intézményébe. Ráadásul az sem visz előre, hogy az angolt most kezdtem, szóval azt is 4 év alatt kéne felsőfokúra tornászni. Úgyhogy így végiggondolva a Cambridge csak egy álom marad.:D sajna
2016. okt. 8. 10:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt, hogy milyen iskolából jössz a kutya nem nézi. Viszont igaza van a korábbi válaszolóknak, mindenből kitűnőnek kell lenned, iskolán kívüli tevékenységekkel, eredményekkel. Ami tényleg nehézséget okozhat az a pénz. Bár ha dolgozol mellette meg lehet élni, de mindenképpen rendelkezned kell indulótőkével a kezdeti hónapokra.

4 év nagyon sok idő, kitartással, akarattal, a célt szem előtt tartva sok minden elérhető. Bár megjegyezném, hogy ne táplálj túl sok reményt, így maximum pozitívan csalódsz csak.

A UK-ben amúgy egy tucat másik, reputációban csak kevéssé elmaradó egyetem van, azok megcélzása talán reális cél lehet. A lényeg, hogy egyszerre több terved is legyen, ne tegyél fel mindent egy lapra.

2016. okt. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszírónak: köszönöm neked/önnek is a választ, azóta keresgélek más külföldi egyetemek után, és valóban akad pár, úgyhogy mindenképp alternatívaként azokat is kitűzöm célként, és próbálkozok rákészülni erre a 4 évre, mivel nem kevés akaraterő fog majd kelleni hozzá. De mindenképp megpróbálom és maximum majd nem vesznek föl. Egy próbát mindenképp megér :D
2016. okt. 9. 13:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Cambridge-be csak azok jutnak be alapbol kitunnek a tarsaik kozul tehetsegben, tanulasban. Oxfordban a nyiltnapon valaki megkerdezte; Legjobbnak kell-e lenni az osztalyban ahhoz hogy valaki bejusson. A valasz az volt hogy nem csak az osztalyban, hanem az egesz evfolyamon. Legtobben igen jo magan iskolakbol kerulnek be ahol nagyon szinvonalas az oktatas. Atlagos intelligenciaja es szorgalmu embernek nincs eselye bbekerulni. Ha felvetelit kell irni, akkor annak az eredmenye nagyban befolyasolja hogy kit hivnak be az interjura. Nem tudom milyen szakra szeretnel jelentkezni ha van felvetelijuk, irj meg egyet es nezz meg mennyire jutsz vele. Utana nezd meg eleg pontszamot ertel-e el az interjuhoz. Sok szerencset!
2016. okt. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én most vagyok Cambridge-ben harmadéves.


Az itteni magyar közösség jelentős része érkezik apró településekről, és a magyaroknak az egyik legjobb a felvételi rátája (1/5), de a kijövők többségének 3-4 OKTV-döntője van.


Mindazonáltal mivel a honi iskolák/versenyeredmények nem mondanak semmit a kinti felvételiztetőknek, ez alapján nem ér hátrány, csak a szintet jelzi. 9.-ben még nem biztos, hogy érdemes valakit a versenyeredmények alapján megítélni, de azért jó volna, ha már kezdene komolyan érdekelni szakod, aminek persze más útja is van, mint az ilyen típusú megmérettetések (pl. önálló projektek, táborok, szakkörök, szakirodalom stb.). A nyelvi elvárások egyébként túlértékeltek, én két hónap alatt hoztam fel magamat évvégi négyesről felsőfokúra, de egyébként több college nem is kér nyelvvizsgát.


Tudom, nem ezt kérdezted, remélem többet segített, mintha csak annyit írtam volna, hogy


5%.

2016. nov. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amúgy meg, a tévhitek ellen...


Itt nem hogy nem kell, NEM SZABAD dolgozni az egyetem mellett, erre van a Cambridge European Bursary, évi akár 3500 font.


És soha nem voltam kitűnő, meg az angolok többsége is csak az utolsó két évben, amikor effektíve csak az érettségi tárgyaikat tanulják, és 3-5 választott tárgyból azért nem nagy kunszt ötösnek lenni

2016. nov. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!