Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmus keretein belül melyik...

Erasmus keretein belül melyik országba menyjek?

Figyelt kérdés

Egyik osztálytársammal tervezünk külföldi tanulást az erasmus programon belűl. Elso éves gépészmérnök hallgatók vagyunk de csak 2018 tavaszi félévben lenne a nagy kaland.

Az egyetemmel kapcsolatban álló országok közül melyiket választanátok a fiatalos lendületes élet, más kultúrák megismerése időjárás... alapján: Ausztria, Bulgária, UK, Finnország, Görögország, Horvátország, Németország, Spanyolország, Törökország?

Mindketten középszintü angol nyelvtudással rendelkezünk.

Még nagyon sok idő van a kiszemelt félévig de szeretnék felkészülni.


2016. dec. 19. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Komolyan? "menyjek"?
2016. dec. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Háát, ez valami olyasmi, amiben tényleg nem lehet okos tanácsot adni. Nyilván Ausztriában, Németországban, Finnországban és az UK-ban lesznek a legjobbak a körülmények. Törökországba most nem mennék, elég zűrös az élet arrafelé. Szerintem tapasztalat szempontjából Bulgária is tök érdekes lehet, de majdnem biztos vagyok benne, hogy a hazainál is rosszabbak lesznek a körülmények, Horvátországban hasonló, Görögország is válságos helyzetben van éppen.

Szerintem mindenképpen az a lényeg, hogy világot lássatok, és azzal egy hellyel se fogtok mellélőni. Horvátország meg Ausztria olyan szempontból előnyösek még talán, hogy egy-egy hétvégére simán hazamehettek, nincsenek olyan messze.

2016. dec. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Finnországot és Nagy-Britanniát akkor választanám,ha a szülők kellően tudnak támogatni, tehát az ösztöndíj mellé még +300-400. Pl Tamperében rengeteg a külföldi cserediák,és az műszaki oktatás is nagyon magas színvonalú. De pl a sör, a bulik nagyon drágák. Spanyolországba is rengeteg cserediák megy, de inkább a bulizás miatt,és mert spanyolul tanultak. Gépész hallgatóként én Németországot javasolnám. Én magam is ott voltam Erasmuson. Rengeteg gyárlátogatást szerveztünk, az egyetemen a legmodernebb gépeken végezhettünk méréseket, és ezek bármikor a rendelkezésünkre álltak. A külföldi hallgatók nagy része ugyan nem beszélt németül, de jól el tudtak így is boldogulni. Illetve a megélhetés is könnyebben kivitelezhető az ösztöndíjból.
2016. dec. 29. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
* Lemaradt hogy +300-400€/£
2016. dec. 29. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!