Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikai egyetemre szeretnék...

Amerikai egyetemre szeretnék menni. Hogyan kerítsem elő a pénzt a tandíjra?

Figyelt kérdés
Az USA-ban szeretnék egyetemre járni, egy állami egyetemre. Egy virginiai egyetemet néztem ki, meg a University of California-Berkeley-t, de ha valakinek van javaslata,tapasztalata egy másik egyetemről szívesen meghallgatom. Namármost: A TOEFL nyelvvizsga nem lesz akadály, le tudom tenni, a többi szükséges papírt és vízumot is megoldjuk. Az egyetlen gond a tandíjjal van. Elég sok pénz, és nem tudom hogy kereshetném meg az árát, vagy kaphatnék ösztöndíjat, ami nem fedezi ugyebár a teljes költséget...hol/mit dolgozhatnék hogy négy év alatt (kilencedikes vagyok) meglegyen a pénz? Tudom eléggé elképzelhetetlennek tűnik ez az egész de ha valaki bármit, akármit tud javasolni, azt meghallgatom. Értelmes válaszokat ha lehet :) Előre is nagyon köszönöm!

2016. dec. 29. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Nyári szünetben diákmunkával biztos nem fog összegyűlni.
2016. dec. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Carragher_x ***** válasza:
93%

Hát sok jóval nem tudlak kecsegtetni. Egy európai intézményben sokkal könnyebb dolgod lenne, az amerikaiak pont a lehető legdrágábbak anyagi szempontból. Ami lehetőségek esetleg mégis felmerülhetnek:

- Diákhitel: jellemzően kevés van külföldieknek, viszont általában iskolánként változó

- Ösztöndíj/sportösztöndíj: külföldieknek korlátozott, szintén intézményenként más és más, de azért az elmondható, hogy bőven kimagaslónak kell lenned hozzá

- nem BA: A ba-t megcsinálod itthon vagy Európában vhol, ahová könnyebb kijutni s az msc/phd-hez célzod meg az Egyesült Államokat.


Azt engedd el, hogy te majd gimnázium alatt meg fogod keresni ennek az árát, mert nem fogod. (Sőt, még főállásban, esetleg gimnázium után halasztva pár évet sem fogod.) Évi 10 millió forint körüli összegről beszélünk.

2016. dec. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Anyagi fedezet nélkül nem kapsz vízumot.
2016. dec. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
A magyar érettségit nem fogadják el.
2016. dec. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Gondolom az angol már felsőfokon megy, ha ilyenekben gondolkozol.

Akkor a quora-n kérdezgesd erről az embereket, ne itt. Mert az embereknek fingjuk sincs az USA felsőoktatásáról.

Magánegyetemen lehet olcsóbb lenne a tandíjad, és ez nem vicc. MIT-n ha felvesznek, utána az anyagi helyzetednek mérten kell tandíjat fizetned, (hiába van UC Berkeley-en papíron ötödannyi tandíj, mert állami) tehát lehet, hogy teljesen ingyen fogsz járni oda. Nem a sport és a tanulási eredmények fognak számítani a tandíjnál, hanem csupán az anyagi helyzet. (a felvételinél természetesen fog)

Rengeteg indiai jár így teljesen ingyen a világ legjobb egyetemére.

Az már más kérdés, hogy bejutni iszonyatosan nehéz.

2016. dec. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Ha megvan a tandij, meg meg is kell elned valamibol. Tanulovizummal nem lehet munkat vallalni.
2017. jan. 2. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
16%

Gondolom aki lepontozgat, az nem nagyon néz utána a dolgoknak.


[link]

2017. jan. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A tanulóvízummal dolgozhatsz heti 20 órát a campus területén :)
2017. ápr. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!