Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Visszahúzódó emberként kimenni...

Visszahúzódó emberként kimenni külföldi Msc-re tényleg meggondolandó?

Figyelt kérdés

A külföldi egyetemek nagy erőssége a sok csapatmunka, projekt és prezentáció készítése. Én elég félénk és visszahúzódó ember voltam, mára már ez hál'istennek mérséklődött, valamivel több önbizalmam van, jobban tudom, hogy mit szeretnék. Ugyan az emberekkel még mindig nehezen barátkozok, emellett introvertált is vagyok, nehezen beszélgetek, de nem vonom ki magam, hanem próbálok ismerkedni, elvegyülni. Sajnos így se vagyok valami sikeres szociálisan.

Voltam tájékoztató előadáson külföldi Msc-vel kapcsolatban, ott az egyik előadó meg is jegyezte, hogy aki nem olyan talpraesett vagy nem az a nagyon "vegyülős" fajta, az inkább ne jelentkezzen.

Szerintetek -főleg aki már volt kint- mennyire akadály ez?



2016. dec. 31. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem msc, de kint tanulok. En is ilyen voltam. Nyugodtan menj ki, rengeteget fogsz tanulni az emberi kapcsolatokrol (is).
2017. jan. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én is így vagyok vele, hogy a környezetváltozás meg eleve, hogy megálljam a helyem mind egy másik országban mind a tanulmányok terén nagyon jót tenne. Más emberként jönnék vissza.

Viszont az az előadónő olyan lesajnálóan mondta mindezt, meg olyan határozottan, mintha semmi keresnivalója nem lenne egy ilyen természetű embernek külföldi egyetemen.

2017. jan. 1. 12:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Az eloado hulye. Mar bocs.
2017. jan. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!