Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen lehetőségek vannak...

Milyen lehetőségek vannak külföldi (Anglia) nyelvtanulásra?

Figyelt kérdés

Én az EF nyelvtanfolyamokról hallottam, viszont ahogy néztem elég drágák és nem szeretnék, nem tudnék erre ennyi pénzt elkölteni. Egyik évben voltak az iskolánkban EVS (Európai Önkéntes Szolgálat)diákok előadást tartani és ez anyagi szempontból egy jó lehetőségnek tűnt, ugyanakkor alapvetően nem a nyelvtanulásról szól, hanem önkéntes munkáról. Én még sosem dolgoztam ezért ilyen téren abszolút nincsen tapasztalatom. Persze, nem kell komoly dolgokra gondolni, akik nálunk voltak például óvodákban, iskolákban segítettek és ezekhez hasonló szociális munkákban vettek részt, viszont én nem vagyok kifejezetten ez a fajta, soha nem vettem rész ilyen tevékenységekben, például nem tudom, hogy hogyan kell gyerekekkel vagy egyáltalán emberekkel bánni. Én angolt szeretnék tanulni, angol nyelvterületen, viszont arra sincsen semmi garancia, hogy egyáltalán lesz olyan projekt, amely számomra megfelelő (hiszen semmilyen képesítésem nincsen és elég sok olyan projekt van, ami mondjuk idősekkel vagy "beteg" emberekkel kapcsolatos és ezek valamilyen szintű szakértelmet igényelnek) és hogy engem választanak ki (amire szerintem a tapasztalatlanságom miatt elég kevés esély van). Eleve külföldiekkel laksz együtt, velük töltöd az időd nagy részét. Mindegyikük más-más területről származik és ugyan angolul kommunikáltok egymással, de azért mégis más mintha valóban anyanyelvi környezetben tanulnál. Valamint az előadásuk nagy része kirándulásokról, bulikról szólt...én nem azt mondom, hogy 0-24 tanulni szeretnék, nyilván én is szívesen körülnéznék, kirándulnék a környéken, viszont én valóban tanulni szeretnék és nem bulizni, inni, szórakozni...

Esetleg valaki hallott még valamilyen más lehetőségről?


2017. febr. 11. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Ha még nem végeztél középsulival, akkor a cserediák program is lehet egy opció. Ha pedig már felnőtt vagy, érdemes lehet megpróbálni akármilyen pultos/felszolgáló vagy hasonló kaliberű állást, ahol sokat kommunikálsz emberekkel, így a költségeidet is fedeznéd.
2017. febr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok, ez az utolsó évem a középiskolában, idén érettségizek, tehát a cserediák program nem jöhet szóba. Egyetem alatt pedig ott van az Erasmus, mint lehetőség, viszont a továbbtanulás még mindig kérdéses nálam, nem tudom pontosan, hogy mi érdekel, hogy mi az, ami igazán nekem való. Jelentkezem ugyan egy szakra, de csak azért mert "muszáj", nem érzem azt, hogy különösebben vonzana és nem is szeretnék oda járni. Ezért is gondoltam arra, hogy esetleg jó lenne egy kis időt eltölteni külfödön mert hátha segítene egy picit, szereznék tapasztalatot, valamint a nyelvtudásomon is segítene. Munkán nem gondolkoztam mert azt nem tartom reális alternatívának, már a korom és a tapasztalatom miatt sem, valamint szerintem azért ez nem működik olyan egyszerűen még felnőttként sem.
2017. febr. 11. 16:38
 3/5 anonim ***** válasza:

De ha a munka nálad nem alternatíva, akkor hogy tartanád fenn magad? Elég drága a megélhetés az UK-ban, iszonyat hamar felélnéd a megtakarított pénzed, már ha van egyáltalán.

Én a helyedben dolgozni mennék, ahol sokat kell kommunikálni (lásd fentebb), és munkaidőn kívül még mindig elmehetsz akármilyen közös programokra, ahol barátokat szerzel, velük is kommunikálsz, és még ha hazajössz, akkor is tarthatod velük a kapcsolatot. Addig pedig kitalálod, hogy mit is szeretnél kezdeni magaddal.

2017. febr. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pont ezért nem mennék ki csak úgy, egymagam mert nem tudnám magamat eltartani, ezért keresgélek ilyen programokat, tanfolyamokat, amik segítenének. Ha például az EVS-ről van szó, azért is írtam, hogy az a legcélszerűbb mert tualjdonképpen ez egy pályázat és a szállásod, étkezésed biztosított és a munkádért nem kapsz fizetést, viszont kapsz egy fix összegű zsebpénzt (+ a saját megtakarításom), egyedül az utazási költséget kellene állnom. A különböző nyelviskolák által szervezett programok hasonlóak, viszont értelemszerűen mindent ki kell fizetned nekik és az nem 2 forint. Mivel ennyi idősen nincsen végzettségem, nincsen munkatapasztalatom és egyedül az érettségimet tudom felmutatni, mint valamiféle eredményt ezért még Magyarországon sem valószínű, hogy tudnék találni egy olyan állást, amiből fedezni tudnám a mindennapjaimat. Ez egy idegen országban, ahol ráadásul a megélhetés is többe kerül, szerintem fokozottan igaz.
2017. febr. 11. 17:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! 20 éves vagyok, itt élek Angliában. Van munkám egy officeban és csak érettségim van. Megélhetés pofonegyszerű. Havi 1330 fontot keresek heti 40 órával. Havi 700 fontot tudok eltenni,ugyanis ennyi marad a fizumból a szállás és az ételek levonása után. Próbáld meg azért, lehet hogy először egy gyárban kezded ahogy én is, de ahogy fejlődik az angolod úgy tudsz feljebb menni.

20L

2017. febr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!