Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmus pályázatoknál mennyire...

Erasmus pályázatoknál mennyire törekednek arra, hogy minél többen kijussanak? Kevésbé népszerű helyre, szerényebb átlaggal, és nem épp aktívkodással (pl: HÖK, külföldiek fogadása) van egyáltalán esélyem?

Figyelt kérdés

2017. febr. 28. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem akkor 4.00 fölötti átlaggal lehet kijutni.

És személyes véleményem szerint, ha nem jó az átlagod vagy nem olyan aktívan veszel részt a tanórákon akkor nem fogsz bekerülni. Gondold el ezt a fogadoegyetem szemszögéből, pl Elte indít erasmust Warwickra ahova én járok. Anglia egyik legjobb gazdasági egyeteme, iszonyú nehéz volt bekerülni. És ha erasmussal bárki jöhetne akkor konkretan lehuzna a színvonalat az egyetemen.

Másrészről viszont ha az anyanyelven és ismerős oktatási rendszerben nem képes valaki kibontakozni és jó jegyeket elérni akkor külföldön mit vár?

Ez az én véleményem! Ha szeretnél valamit elérni akkor küzdj érte! Semmi sem esik csak úgy az ember ölébe!

2017. márc. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
63%

Szia!

Én nem annyira értek egyet az előttem szólóval, persze van abban igazság amit mond.

Azt gondolom a szerényebb átlag ez az egyetemedtől is függ, mivel ők szabják meg hogy az adott szakon milyen átlag a minimum. Amiben az előttem szólónak valamennyire igaza volt nepszerű egyetemre vagy orszagba nehezebb bekerülni, mert sokan megjelölik jobb átlagokkal, viszont kevésbé népszerű helyekre , ha megütöd a minimumot felvehetnek.( vagy várólistára is kerülhetsz ) Ja és a motivációs leveled talán jobban számít mint hogy voltál e Hökös vagy hasonlók, attól még tehetsz dolgokat a környezetedért , mert nem a suliban csinálod.

Remélem tudtam segiteni.

2017. márc. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Szia! Valójában ez attól függ hanyad éves vagy egyetemen. A TTK-n 40% ot ér a Motivációs levél és 20%-ot a tanulmányi átlag , ha első éves vagy. Másod évesként ez pont megfordul. Azt is fontos elmondani, hogy nem csak külföldön fognak rólad dönteni, hogy mehetsz-e ki. Az egész pályázat értékelést a saját egyetemed végzi.Ha a csoporttársaidhoz képest jobb a tanulmányi átlagod, akkor nagy valószínűséggel nagyobb eséllyel tudsz majd kimenni, ha nem vagy elsőéves. Ha elsőéves vagy akkor írj egy nagyon ütős motivációs levet és már kint is vagy. Egyébként az összes erasmuszos átlagaga 3,7 körül szokott lenni
2017. márc. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!