Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyi idő alatt lehet teljese...

Mennyi idő alatt lehet teljesen jól megtanulni egy idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
A kérdésem: ha valaki kint tanul külföldön, mennyi idő alatt tudja a nulláról az adott ország nyelvét elsajátítanni felső fokon?
2008. okt. 13. 13:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Pontosan nem lehet megmondani. Ez szubjektív.

Attól függ, hogy mennyire vagy külföldön "rászorulva" a nyelv használatára. PL.: egy takarítónak nem kell annyit beszélni,mint egy menedzsernek.

Az itthoni tanfolyamoknál szerintem alapfok:16 hónap, középfok (16+12hónap), felsőfok (16+12+kb.10hónap).

Nem vagyok tutira biztos a hónapokban, de valahogy így megy.

2008. okt. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Meg attól is függ, mennyire van érzéked hozzá. Én két éve élek amerikában. Egy középfokú C tipusú nyelvvizsgával jöttem ki és a mai napig nem tudok angolul. Olvasni beszélni nagyon kicsit tudok, viszont egyáltalán nem értem, amit nekem mondanak.

Egyéntől függ.

2008. okt. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtök válaszát!


Az első válaszadótól szeretném kérdezni, hogy mit jelent, az, hogy itthoni tanfolyam? Tehát milyen rendszeres?


A második válaszadótól pedig azt szeretném kérdezni, hogy Neked mennyire szükséges az angol? Mert szerintem, ha nagyon szükséges lenne, akkor azért két év alatt megtanultad volna. Tehát mikor használod?


Köszönöm szépen mégegyszer, és várok még válaszokat, tapasztalatokat!

2008. okt. 13. 15:26
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ahogy írták.

èn amerikában tanultam meg angolul, 19 évesen mentem ki egy évre 3-as érettségim volt elötte belöle, szóval semmit nem tudtam de valami apró alapom volt. egy év alatt nagyon jól megtanultam, pedig sok magyar ba4rátom volt.

Aztán évekig angol nyelven dolgoztam, mikor megismerkedtem a párommal és kijöttem hozzá németországba. Egy szót sem tudtam soha nem tanultam németet és most már másfél éve vagyok itt , de csak komunikáció szinten beszélem. hivatalos helyen is megértetem magam, de a párommal, barátainkkal nagyrészt angolul beszélek. nagyon nehezen ragad rám.

tök hülye vagyok a nyelvekhez.


pl volt kolléganöimnek angol diplomájuk volt pedig soha angol nyelvterületen nem jártak.

2008. okt. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is a választ!


Annyi a kérdésem, hogy, hogy érted, hogy "nagyon jól" (mármint, hogy egy éva alatt, mennyire tanultál meg angolul)?

2008. okt. 13. 15:51
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
én már egy kicsit több mint egy éve kint élek angliában, a magyarországon a középfok előtt áltam, nem nagyon tudtam volna letenni. most pedig teljesen jól beszélek, értem a tévét, értem amit nekem mondanak, ki tudom fejezni a gondolataimat. angliába iskolába járok és dolgozom is, eléggé szükséges az angol nálam.
2008. okt. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
En utaltam a nemetet de valaki meghivott Ausztriaba es hat het alatt ertettem mindent amit mondtak,sot az egyszeru kommunikacioval sem volt baj.Ez nyelverzek kerdese is.
2008. okt. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Az utolsó válaszolótól kérdezem: Te mennyit tudtál, mikor kimentél?

2008. okt. 13. 20:34
 9/15 Hintalow ***** válasza:
100%

Nem mindegy hogy mit értesz "jó" nyelvtudás alatt, ha csak használni akarod megtanulni a nyelvet, nincs annál jobb, mint kint élni kicsit. Ha nyelvvizsgát szeretnél, ahhoz kevés lesz (volt ismerősöm, aki kint dolgozott évekig, majd visszajött, elment nyelv vizsgázni, és akkorát bukott, mint vak ló, az díszugratóversenyen.)

Nagynéném több mint 20 éve él kint németben, ő külön tanfolyamokon tanulta odakint a németet, hogy papírja lehessen róla.

2008. okt. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm mindenki válaszát, nekem mindegyik válasz hasznos. Bár az utolsó kicsit elkeserít... Akkor mit kell tudni egy nyelvvizsgához? Nem értem... Azt, hogy valaki meg 20 év után nem tud teljesen felsőfokon, maximálisan, végképp nem értem.


Még várok válaszokat, de mégegyszer köszönöm az eddigieket!

2008. okt. 16. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!