Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyi idő alatt lehet teljese...

Mennyi idő alatt lehet teljesen jól megtanulni egy idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
A kérdésem: ha valaki kint tanul külföldön, mennyi idő alatt tudja a nulláról az adott ország nyelvét elsajátítanni felső fokon?
2008. okt. 13. 13:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én 2 éve tanulok angolt, nemrég voltam Angliában, és maximálisan meg tudom értetni magam mindenkivel. Nagyon egyszerű nyelv. De perzse sok minden függ a nyelvérzéktől is, meg attól is, hogy mennyire szereted az adott nyelvet.

Például én a németet 6 éve tanulom, nagyon jól megy, de mégsem olyan jól, mint az angol, mert nem szeretem a nyelvet. Mondjuk én minden filmet angolul nézek, ez nagyon sokban segít a nyelv elsajátításában.

2008. okt. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
100%

Ez tenyleg rajtad mulik es a kornyezetedtol. Szerintem jobb, ha kulfoldon elsz, mint en is. De! Mivel kolykokre vigyazom mar 6.5 eve, amit amugy imadok, nem tudok ugy, mint aki itt egytemet vegzett. (Parom, aki tokeletesen beszel, de 10 eve el kint).


Londoniak

2008. dec. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A szükséges idő totálisan a körülményektől függ. Minden további nélkül előfordulhat, hogy valaki anélkül éli le az életét külföldön, hogy megtanulná a nyelvet.

A döntő körülmények szerintem:


-Tanult alap. Az adott nyelv legalapvetőbb nyelvtani és szerkezeti ismerete nélkül csak afféle "Tarzan-nyelvtudás" fog kialakulni, és az is aránytalanul hosszú időt vesz igénybe.


-Az adott nyelv összetettsége. Az angol roppant könnyen tanulható, összehasonlításképpen a magyar pl. egy rémálom az idegen anyanyelvűek számára. A tájszólás, akcentus is gyilkos tud lenni, totálisan érthetetlenné teszi a beszédet egy nem anyanyelvi partner számára.


-A külföldön végzett tevékenység jellege. Ha háztartásbelik vagy, és a férjed intéz mindent = zéró nyelvtudás. Az interaktív munkavégzés, ügyintézés illetve a kötetlen beszélgetés a legjobb források. Ja és olvasni-olvasni-olvasni rengeteget az adott nyelven.


-Személyes érdeklődés. Nagyon sokat dob a nyelvtanulás sebességén ha valamilyen okból érdekel az adott nyelv.


Saját tapasztalat: alapfokú "c" angol nyelvvizsgával és személyes érdeklődéssel Írországban pár hónap alatt használható, egy év alatt biztos nyelvtudás, most négy éve vagyok itt, kb. 1-2 hetente jön egy új szó amivel megismerkedek (főleg olvasmányokból) és beépül a szókincsembe. Tájszólásos, hadaró helyi lakost nem tudok megérteni, de a helyi, normálisan beszélők sem képesek erre, szóval nem annyira zavar.

2009. jún. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Attól függ sztem, hogy mennyire akarod, na meg nyelvérzék. Én 14 éves koromra már felsőfokon beszéltem angolul. 9 éves koromban 4 hónapig tanultam németet, és még most, 16 évesen is hétköznapi dolgokról azért tudok beszélgetni németül. Spanyolul már lassan 2 éve tanulok, de lényegében nem tudok egy mondatot elmondani, mert nem szeretem a nyelvet.
2009. aug. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Én példáúl a Na'vi-t a moziban tanultam meg!
2010. márc. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!