Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyiket választanátok?...

Melyiket választanátok? (cserediak)

Figyelt kérdés

Amerikarol lenne szo. Nem tudok donteni: fel tanev vagy a nyari szunet (5 es 3 honap)

A tanev az azert lenne jo, mert akkor megismerhetem a kulonos iskolarendszert, programokon vehetnek reszt, ismerkedhetek, csodabogar lehetk, bar ez nem szamit annyira :D viszont felek, hogy mivel angolul folyik a tanitas, akkor el fogok veszni, nem fognak engem megerteni, nem fogom megerteni az anyagot, ha feleltetnek, akkor csak nezek magam ele, valamint, hogy itthon potolni kell a kimaradast.

A nyar pedig azert lenne jo, mert akkor nem kell potolni, elutnem az idot, nem kellene tanulni, vilagot lathatnek, utazhanank osszevissza a fogado csaladdal, viszont egy unnep sem esne kozbe, nem lennenek balok, foci meccsek, beoltozes, stb. ami igazan jo lenne :) emellett nem tudom, hogy mennyire tudnam fejleszteni a nyelvtudasomat (elegge jol megy az angol, mar csak csinositani kell rajta, hogy merjek is kommunikalni vele), mint ha a suliban lennek.


Ti melyiket valasztanatok? (En mivel kicsit felenkebb vagyok, igy jobban huz a nyar, de tenyleg almom megismerni az iskolat is. Vagy erre lehetosegem lenne, ha egyetemre mennek kulfoldre? Mert ez is tervebn van:)



2017. máj. 1. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Mármint fél év cserediákság vagy csak be akarsz menni a sulikba? Elvileg idegenek nem ülhetnek csak úgy be sőt tudtommal be se mehetnek engedély nélkül a suli területére.


Én a helyedben kijönnék nyáron ismerkedni a környékkel stb és ha tetszik jelentkeznék egyetemre.

2017. máj. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendesen bejárnék tanulni, melyet a cserediák program tartalmaz. Ugyanúgy dolgozatot írnék, részt vennék programokban mint egy ott tanulók.
2017. máj. 2. 20:42
 3/6 anonim válasza:
Szerintem mindenképpen a félévesre menj. Az egyik unokatesóm is volt kint így, és nagyon élvezte+ perfektül megtanult angolul, és ez sem utolsó szempont. Ragadd meg a lehetőséget, mert nem mindenkinek adatik meg egy ilyen esély, és lehet, hogy neked sem lesz még egy ilyen lehetőséged.
2017. máj. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Igazából gondolkodtam rajta, hogy tanulni megyek ki, mert utazgatni később is tudok, de középiskolás nem leszek örökké :D
2017. máj. 3. 18:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben mindenképp a hosszabb időtartamot választanám. Nem sokszor adatik meg az életben, hogy hosszabb időt külföldön töltsön az ember, de ha már kimész, az érje meg! Én Franciaországban voltam tanév közben 4 hónapot, és minden további nélkül be tudtam pótolni minden tantárgyamat. Kint pedig, mivel külföldi leszel, nem hinném, hogy a sulit olyan nagyon komolyan kell majd venned, szóval bőven lesz időd utazni a hétvégeken meg a szünetekben. Nyelvtudásban pedig sokkal többet fejlődnél, ha nem csak a családdal, de veled egykorúakkal is találkozol :)
2017. máj. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha tenyleg ez a ketto a lehetoseg akkor a felev. De tapasztalatbol mondom. Meg fogod banni felevkor hogy csak fel evre mentel. En egy evet voltam. Ha belegondolok hogy felevkor haza kellett volna jonnom. .. amugy meg a suli az egyik legjobb resze. Hidd el harom honap alatt baratok nelkul mert ugye azok a suliban lesznek.... az inkabb egy utazas mint csereprogram amit jol mondtad barmikor megyehetsz. Hatalmad folog hogy megadatott neked a lehetoseg hogy megismerj egy ilyen orszag iskolajat. Nincs ahoz foghato mikor pentek este felcsillannak a stadion fenyei. Mikor feltuzi a kezedre a partneret a viragcsomrot/vagy eppen te tuzod a partnerednek. Mikor szetnyilik a fuggony es telthaz van a szinhazban. Es te vagy a szinpadon egy musicalben... ez mind megtortenhet es meg annyi mas. Amit csak szeretnel. Sokkal tobbet kaphatsz / tanulhatsz/ tobb lehetsz mint ha nem mennel mert nem akarsz kihagyni sulit. Egy ev halasztas nem a vilag vege. 18 19vagy husz evesen erettsegizel nem az a lenyeg. Sot minel kesobb kell a dolgozo vilagba lepned annal jobban jarsz 😂 kerdezz nyugodtan itt egy lany aki ket evre is elment cserediaknak ket kulombozo orszagba 17l
2017. máj. 22. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!