Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kanadában egyetem és munka?

Kanadában egyetem és munka?

Figyelt kérdés
4-5 én múlva szeretnék Kanadába menni elvégezni egy egyetemet/főiskolát és sokat olvastam róla, hogy mi mennyibe kerül stb, de azt nem találtam sehol, hogy pontosan mennyit tud keresni egyetem mellett egy diák. Van valaki, aki ott tanul és dolgozik mellette? Mennyit lehet dolgozni, mennyi a minimálbér? Mivel az albérlet és az egyetem is méregdrága nyilván a keresletnek passzolnia kell hozzá, máskülönben nem tudnának kint "megélni" az emberek tanulás mellett. Szóval hogy is van ez? Légyszi ne linkeljetek be eddig feltett kérdéseket a témában, a legtöbbet már átolvastam.

2017. máj. 5. 22:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A legtobb egyetem ara ugy kb. 16-22 ezer kanadai dollar kozott mozog. Osztondij elerheto nemzetkozi tanuloknak ugy kb. 3-4 ezer dollar ertekben evente. Dolgozni hetente 20 orat lehet kb. amivel ugy havi 1100-1200 dollart lehet osszeszedni.


Kanadaiak ugy tudjak fizetni az egyetemet, hogy nekik kerul az egesz kb. 6000 dollarba evente mert ok allampolgarok illetve hitelbol fizetik.

2017. máj. 6. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ha belefér egy év csúszás, akkor én egyvalamit ajánlanék még előtte: menj el a lehető leghosszabb időre táborban dolgozni Kanadában


én pl 7 hónapot húztam le Albertában, és ez a 7 hónap alatt félretettem 2 millió ft-t



amúgy nagyban függ melyik részére gondolsz Kanadának azzal, hogy "Mivel az albérlet és az egyetem is méregdrága nyilván a keresletnek passzolnia kell hozzá, máskülönben nem tudnának kint "megélni" az emberek tanulás mellett." mivel pl Calgary-ban sok hajléktalan van, akinek rengeteg pénze van, de lakhatásra még se futja

minimálbért is állama válogatja, Albertában jövőre 15 CAD lesz per óra, többinél nem tudom


de első jól leírta


++ amit tudok ajánlani még, hogy tanulmányi expo-kon a kanadai magyar nagykövetség kint szokott lenni egy nagyon kedves nővel, aki pont ezekre ad választ, hogy hogyan és milyen egyetemeknél hogyan és mennyiért lehet meglenni


+++ majd elfelejtettem: ha Quebec-be mennél, akkor

1) sokkalta sokkal olcsóbbak a képzések, mint más részén az országnak, de CSAK franciául van

2) nem tudom pontosan hogy van, de ott van egy kötelező (?) OKJ jellegű dolog az egyetem előtt



ennyit tudtam segíteni

2017. máj. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!