Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan legyek ügyvéd, merre...

Hogyan legyek ügyvéd, merre induljak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ausztriában élek, egy köpésre egy igen neves egyetemtől. Több mint egy éve vagyok itt, folyékonyan, de persze még nem tökéletesen beszélem a nyelvet, egyenlőre a megértéssel előrébb vagyok, a kifejezéssel vannak néha problémáim.

Érettségi és szakma után egyből mentem teljes munkaidőben dolgozni(előtte 15 éves koromtól diákmunkáztam folyamatosan). Felvételiztem egyetemre, felvettek, de beiratkozni már nem tudtam, nem jött össze a pénz, diákhitelt meg véletlenül sem akartam felvenni. Ez azóta is bánt. Pár éve különböző online kurzusokon, gyorstalpalókon fejlődök gyakorlatilag minden irányba. Művészeti középiskolát végeztem, a képzések is többnyire kreatív szakmák voltak, illetve nyelveket tanulok.


DE!Nagyon régóta szeretnék ügyvéd lenni. Főleg a nemzetközi jog az ami leköt. Tanulok itthon, hallgatok előadásokat, de nagy vágyam, hogy tényleg beiratkozzak egyetemre. Ebben viszont nincs segítségem. Ismerőseim vannak, de senki sem tanulni jött ki, magyarán semmi információhoz nem jutottam általuk. Az iskola oldala jelenleg felújítás alatt van, gyakorlatilag szünetel, így onnan sem tudok tájékozódni, ezért kérdezlek itt titeket.

BÁRMI információ amit tudtok az itteni egyetemi oktatás lehetőségeivel kapcsolatban, érdekel! Tandíj(ha van, mert esetleg nem jár a mentesség), nehézség, felkészültség, meg úgy általában minden tapasztalat és véleményre kíváncsi vagyok.


Köszönöm a válaszokat :)



2016. okt. 21. 15:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha ott elsz mellette miert nem mesz be szemelyesen es kerdezed meg magad? Meg az egyetem nevet sem arultad el, hogy varod el, hogy igy barhogyan is segitsunk?
2016. okt. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!