Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön tanulók! Továbtanulás?

Külföldön tanulók! Továbtanulás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövőre érettségizek és külföldön szeretnék továbbtanulni, lehetőleg német, olasz nyelvterületen, illetve Dániában, Hollandiában is gondolkodom. Ami a nyelvtudásomat illeti, magyar és olasz az anyanyelvem, emelett beszélek angolul, németül folyékonyan és most szeretnék egy harmadik idegennyelvet elkezdeni, még nem döntöttem emellett.

Ami a szakokat illeti, szivesen tanulnék logisztikát, szállitmányozást, erre a logisztikai mérnöki illetve nemzetközi gazdálkodási (specializációval) szakokat találtam, ezeket külföldi egyetemeken is nagyjából megtaláltam. Emellett érdekel a közlekedésmérnöki szak is, viszont ennek nem találtam külföldön megfelelő szakot. Itt igazság szerint minden érdekel, a légi, közúti, vasúti és hajózási közlekedés is. Esetleg még valamilyen kereskedelmi szak jöhet szóba. Mielőtt bárki leszólna, engem ezek érdekelnek és hiszem h ha jól csinálom akkor jól meg fogok tudni belőle élni. A kérdéseim azok lennének, h -milyen új nyelvbe fogjak bele, amit tudnék hasznosítani ezen irányokban

- mi a közlekedésmérnöki szak külföldi megfelelője.

Illetve a fent említett országokban tanulóktól szeretnék személyes tapasztalatokat olvasni (milyen maga az oktatás, megélhetés, diákmunka, kollégium...)'

.köszönöm h elolvastad és h válaszolsz!

Egy 18 éves lány.



2017. jún. 17. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából angol-német-olasszal szerintem lazán elboldogulsz gyakorlatilag bárhol. Ha meg akarod könnyíteni a saját dolgod, én a leendő lakhelyed anyanyelvét kezdeném el (ebben az esetben dán vagy holland), hogy mire kiutazol, legyen egy jó kis alapod.
2017. jún. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 wrspeed80 ***** válasza:
A közlekedésmérnök szerintem civil engineer angolul
2017. jún. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen én is arra gondoltam, de az az építőmérnöki
2017. jún. 18. 09:15
 4/10 anonim ***** válasza:
Transportation Engineering
2017. jún. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen muszáj külföldre menned egyetemre, a BGE kötelékében tanulhatsz akár Tajvanon is.

[link]

2017. jún. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Mivel külföldön szeretnéék éli is, így ezt jobbnak látom

2017. jún. 18. 12:19
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
szia:) én első éves vagyok hollandiában és imádom. rengeteg gyakorlat van csapatmunkával kombinálva. egyetemen a társaimnak sportmenedzser szakon kosártornát kellett szervezniük önállóan csapatokat és szponzorokat szerezni. egyszerűen legjobb:D mindent tudni fogunk ha a szakunkban kikerülünk dolgozni a való életbe. ezerszer bírhatóbb mint a magyar rendszer. az ország maga elég drága és tandíj is van, amire nagxon kedvező diákhitelt vehetsz fel (a diákhitel fogalma itt TELJESEN más mint otthon). dolgozni lehet, van rengeteg lehetőség és támogatást kapsz havi valamennyi ledolgozott óra után. ezt pontosan nem tudome lső évemben nem terveztem dolgozni majd jövőre. koliról sem tudok írni, albérlet olcsóbb így ott lakom. dániában vannak volt osztálytársaim, az ország drága az oktatás ingyenes és ott is van ez a támogatás ha dolgozol valamennyi órát havonta tanulás mellett (200 ezer ftnak megfelelö dán korona havonta). oktatási katalógus rendszer más arrol nem tudok írni sajnos
2017. jún. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én Olaszországban tanulok, szintén mérnöki szakon. Itt is vannak nagyon jó helyek, pl. PoliTO, PoliMI.

Mivel beszéled a nyelved problémáid sem lennének. Szerintem jól éreznéd magad itt.

2017. jún. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#7: te milyen szakon vagy? Ezt örömmel hallom :) esetleg megkérdezhetem hogy egy hónap anyagilag hogy jön ki? Hollandiába szívesen mennék tanulni, csak még nem találtam egyetemet ahol van alapszakos közl.mérnök.

#8: Olaszországon is gondolkodom, de nem elsökörben. Kicsit bővebben tudnál írni az oktatásról, megélhetésről?

2017. jún. 20. 10:15
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 én gyógytornásznak tanulok:) egy hónap úgy jön ki egyébként hogy saccper 150 ezer huf az albérlet rezsivel (ketten lakunk) és további változó összegeket szoktam költeni étkezésre (nagyon max 20 ezer huf), szórakozásra + vannak tanulmányi kirándulások melyek elég drágák de nem kötelezőek. én 3 éven át gyűjtögettem annak előtte hogy kijöttem hogy ne nulláról induljak. ezt elköltöttem idén és jövőre mindenképp munkát keresek abból kifogok jönni és még félre is tudok majd tenni. nagyon jól jön ha itthon már szereztél munka tapasztalatot az ott előny lesz
2017. jún. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!