Biapernys kérdése:

Cserediák program?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Cserediák programot keresek, tudtok ajánlani valamit? Az a baj hogy még általános iskolába járok most megyek hetedik osztályba. Kérlek írjatok vissza minél hamarabb. A válaszokat előre is közi :)

2017. júl. 17. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Ezt inkább középiskolákban szokták, tudtommal.
2017. júl. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Szia! Egy régebbi válaszomat bemásolom, hátha segít!


Nekem a sulim intézett pont három hónapot Franciaországba, ösztöndíj keretében, szóval ingyen volt. Neked is azt javaslom, hogy kezdj el ösztöndíjakat nézegetni és pályázni! UWC, AFS, stb. Több hónapos/éves kint tartózkodást tesznek lehetővé. Igaz, hogy nem könnyű bekerülni, de szerintem egy próbát mindenképp megér :)

Én egyébként a három hónap alatt nagyjából 400 eurót költöttem el kint (Franciaországban minden kb kétszer annyiba kerül), pedig biztosítva volt az étkezésem, szállásom, tanulásom... Szóval a neten feltüntetett árak mellett még az egyéb kiadásokra is gondolni kell, amit nem nagyon szoktak sajnos kiírni: biztosítás, repülő, kinti közlekedés, kaja, tanszerek, stb.


[link]

[link]


A második javaslatom az lenne, hogy menj ki önkéntesként! A világ rengeteg országába keresnek fiatal önkénteseket pár héttől egészen két-három évig terjedő időszakokra. Erasmus, AFS, EVS, stb. Itt ugye általában mindent elintéznek neked, fizetned nem kell, sőt, kint még zsebpénzt is kapsz a legtöbb helyen. Nyelvgyakorlásnak pedig ugyanolyan jó, hiszen veled egykorúakkal dolgozol egy olyan projekten, ami még érdekel is :)


[link]

[link]


A harmadik ötlet (amivel mostanában én is szemezgetek) az au pairkedés. Nem tudom, mennyit tudsz róla, a lényege annyi, hogy sok külföldi család keres fiatalokat más országból, hogy segítsenek a háztartásban, foglalkozzanak a gyerekkel. Én nemrég regisztráltam és már nagyon sok kedves üzenetet kaptam családoktól :) Szerintem ha elmúltál 18 és szereted a gyerekeket, ez is egy jó lehetőség. Talán a legnagyobb oldalak a következők:


[link]

[link]


Remélem segíthettem, ha van kérdésed, szívesen mesélek, többször is voltam külföldön és sok ismerősöm is :))

2017. júl. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
YFU-t ajánlom, holnap lesz is egy találkozó a Margit-szigeten, ha akarsz és tudsz, nézz majd ki ;)
2017. júl. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

2-es: NE MÁSOLD BE EZT A VÁLASZT MINDENHOVA! kérlek

(ó, egy cserediákos kérdés! 1 VÁLASZ! Jaj, hogy megint ez...-na kB ilyen+nem is mindig odaillő+ aki feltett egy kérdés az nagy valószínűséggel már látta ezt a válaszodat)


Kérdezőnek: azért ennél több van fent az internet szóval keresgélj.

Elsőnek: igen, a legtöbb helyen középiskola, de vannak olyan programok amik már a 12 éves kor is elég. Kikeresését meghagyom a Kérdezőnek ugyanis is nem bonyolult, illetve legalább ennyire legyen életrevaló.

2017. aug. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, miért ne másolhatnám be? Ez egy összefoglaló jellegű válasz, sok hasznos linkkel, ami igenis segítségére lehet, ha ilyen témákban keresgél. Ha van konkrét kérdése van, majd felteszi, mi pedig válaszolunk rá. Mindenesetre hasznosabb volt a válaszom, mint a tiéd :D
2017. aug. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Legalább azt a részt törölnéd ki, ami 18-tól van. Még szerintem aki egy kérdést is lát ebben a témában az mindenütt ezzel találkozik és zavaró, hogy csak ezt lehet olvasni. Inkább az élményeidről írnál. Az hasznos Lenne;)
2017. aug. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Belinkelni a legnagyobb, híresebb oldalakat nem bonyolult...

Az a baj, hogy akármennyire összefoglaló pont nem segítesz vele a kérdezőnek. Mivel az elsők amiket linkeltél középiskolától van, a másik kettő meg 18 éves kortól. Szóval nem hasznos (ehhez a kérdéshez).


Hogy válaszoljak is:

Én a helyedben várnák 9.-ig, mert utána sokkal több lehetőséged lesz. Ebben a korban ezt az oldalt találtam:

[link]

Vagy a szüleid beszélhetnek külföldi kollégiumokkal. Az valószínűleg olcsóbb, de a szüleidnek tudnia kell az adott ország nyelvén. Illetve "felnőttebb"-nek kell lenni, mert nincs fogadócsaládod (csak korodbeli szobatársaid), se egy szervezet mögötted. De ezzel mondjuk önállóbb, talpraesettebb leszel.

2017. aug. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy most még nem aktuális neki, de 4-5 év múlva, vagy később majd az lesz. Nem baj, ha már most tisztában van a lehetőségeivel. Egyébként azokat linkeltem, amelyekkel van tapasztalatom és szívesen ajánlom másnak is. Bocs, ha téged ez zavar, akkor ne olvasd el :D Mivel a kérdés elég tág volt, nehéz rá konkrét választ írni. De mint meg is jegyeztem, privátban vagy itt is szívesen mesélek, ha kérdeznek. További szép napot! Kérdező, remélem kaptál hasznos segítséget!
2017. aug. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Én cserediák leszek, jövőre utazok ki. Viszont tényleg iszonyat unalmas már ezredszerre is a te válaszodat olvasni, Franciaország. Mielőtt jelentkeztem volna cserediáknak, sok kérdést végignéztem itt gykn, szinte az összesre te is válaszoltál ugyanezzel a dumával. Tényleg elég lenne már, sokszor leírtad ezt a választ, ha valaki érdeklődik a témában, úgyis megtalálja.
2017. aug. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!