Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmus+ program: München,...

Erasmus+ program: München, Bécs, vagy Párizs?

Figyelt kérdés

Jelenleg romanisztikát(francia) és germanisztikát tanulok, és szeretnék egy évet külföldön is tanulni, franciául már elég folyékonyan beszélek, a német is megy, de nem annyira mint a francia. Szerintetek melyik város lenne jobb, pénzügyileg, melyik a legélhetőbb? (Azt láttam hogy Bécs az életminőségi felmérésekben már 7 éve az első, München pedig a 4. helyen van)

Bécsnél annyi lenne még személyes előny, hogy a klasszikus zene fővárosa, én pedig járom zongoraórákra, és szeretem a műfajt, nemtudom ez mennyire számít-e. :)



2017. júl. 29. 02:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindhárom város Európa legdrágábbjai közé tartozik.

Én személy szerint Párizsba nem mennék, mert nem akkora durranás, mint ahogy sokan elképzelik. Szép-szép de nekem pl Budapest 100x szebb.

München és Bécs között meg inkább az döntsön, hogy melyik kultúrát akarod jobban megismerni. Aztán pl Bécsnél az se hátrány, hogy gyakrabban tudsz hazalátogatni azért, mert 3 óra alatt Budapesten vagy vonattal.


Az árak összehasonlítására ezt az oldalt ajánlom:

[link]


Így egy aránylag pontos képet kaphatsz, hogy mennyibe is kerül az élet kint,

2017. júl. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

Bécs vagy Párizs.

Ok: Münchentől 80 km-re lakom kb., az egyik legocsmányabb, legélhetetlenebb, jellemtelenebb nagyváros, amit életemben láttam. Rengeteg gyönyörű nagyváros van Németországban, de München nem ezek közé tartozik.

Azt nem tudom, hogy a büdös francba került bármilyen jelentésben is a 4. helyre, de hogy ronda a hely, mint a bűn, az fix. A közlekedés meg egy katasztrófa.

2017. júl. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Ha folyékonyan megy a francia, szerintem inkább menj németet gyakorolni, szóval Bécs vagy München. Nekem mindkét hely tetszik, de inkább Münchent húzza a szívem. Drága város, arra mindenképp készülj fel
2017. júl. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem München elég olcsón kihozható Erasmus alatt, ha kapsz kollégiumot + ugye eleve kapsz városi tömegközlekedési bérletet diákként. :)
2017. júl. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
34%

én is Münchent mondanám


Párizsban személy szerint még nem voltam, de rengeteg ismerősöm igen, s nagyon sokan kiszerettek belőle (egy részük alapból se volt beleszeretve de a környéken dolgoztak)

Bécs az aranyos, kedves város, német ajkú Budapest, de pont az előnye a hátránya: a közelség; azaz ha már van egy Erasmus+, akkor pont a legközelebbi városba? :)

persze igazából szerintem Bécs is jó választás, főleg a személyes preferenciád, aka zenei kötődés miatt + a legolcsóbb a 3 közül

2017. júl. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!