Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi tovább tanulás...

Sims kérdése:

Külföldi tovább tanulás (biológus vagy ügyvéd) kérdések?

Figyelt kérdés

Mindenképp külföldön szeretnék továbbtanulni (usa,anglia).

Kutató biológusnak milyen ágai vannak?Kell kémia, ha valamilyen biológus szeretnék lenni?

USA.ban melyik bilológus (nem tudom ,hogy hívják ezeket)egyetem -hez milyen eredmények kellenek?

Másik kérdés: Ügyvéd szeretnék lenni usa-ban (a bilológia csak b terv).Tzdom,hogy kell hozzá TOFL nyelvizsga és 100%angol nyelvtudás,jó jegyek.Ezeken kívűl mit tehet érte?Milyen iskolán kívüli tevékenységek jelethetnek előnyt?Számít hogy 2x rg(ritmikus gimnasztika) EB bajnok vagyok?(10 éves voltam)Melyik egyetem jók,illetve megfizethetőek?Hogy működik az ösztöndíj?Számít,hogy él kint rokonom?

15 évesen mit tehetek érte,hogy fölvegyenek?Most még nem késő elkezdeni.

KMK aranymosás nyerés számíthat?



2017. szept. 14. 09:37
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Kezdjük az ügyvéddel. Attól, hogy elvégzel egy amerikai egyetemet, még nem fogsz automatikusan munkavállalói vízumot kapni az USA-ba. Ahhoz az kell, hogy egy kinti cég szponzorálja a vízumodat. Mondanom sem kell, hogy ehhez valami nagyon kiemelkedőt kell alkotni. Ellenkező esetben (hacsak nem sikerült hozzámenned egy amerikaihoz) amint lejárt a tanuló vízumod, mehetsz vissza Magyarországra, ahol az amerikai ügyvédi diplomával nem fogsz tudni elhelyezkedni. Emellett az amerikai egyetemek nagyon drágák. A férjem amerikai, közgazdász végzettsége van. Neki félévente 5000 dollár volt a tandíj, ami kb 1,2 millió forint. Neked, mivel nem vagy állampolgár, még több lesz. Vannak persze ösztöndíjak, de ezt csak akkor kapod meg, ha valami nagyon kiemelkedőt alkotsz. Esetleg a sportösztöndíjnak utánanézhetsz, arra lehet esélyed a gimnasztika miatt.

A leírtak miatt nem hiszem, hogy itt sokan hozzá tudnak szólni a témához, hiszen viszonylag kevés magyar végez jogot Amerikában. Inkább kinti fórumokat kéne keresni, illetve a kiválasztott egyetemeknél érdeklődni. Természetesen angolul, hiszen ha 3 év múlva ki akarsz menni, nagyon rá kell feküdni.

A rokon akkor számít, ha testvér vagy szülő. Ők tudnak neked zöldkártyát igényelni. Egyéb esetben nem számít.

Biológia: az ágait nem tudom, de azt igen, hogy a kémia nagyon fontos.

2017. szept. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%
Szia! Szuper, hogy ezekben gondolkodsz. Első körben azt javasolnám, hogy keresgélj te az egyetemek és képzések között, feküdj rá a nyelvvizsgára, a választott irányba menj nemzetközi tanulmányi versenyekre, végezz valami kapcsolódó társadalmi munkát, hogy egy erős csomaggal jelentkezhess. Az sem baj, ha nem tudod pontosan mit szeretnél, pl. a Stanfordon van általános egyetemi képzés (két év) és csak utána kell specializálódni. Ösztöndíjak vannak mindenfelé, de nagy a verseny. Alapvetően az eredményeid és a motivációd számít, a rokonok nem igazán. :) Ajánlom, hogy lépj kapcsolatba olyan intézménnyel, aki azzal foglalkozik, hogy tehetséges magyar diákoknak segítsen bekerülni top egyetemekre, mint pl. a Milestone Institute. Ha kérdésed van, írj.
2017. szept. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az elso leirta valamennyire de kisse pontatlanul.


Az USA-ban az ugyved kepzes teljesen mashogy megy. Eloszor egy BSc-t kell szerezned egy 4 eves egyetemen politika, kozgazdasag vagy valamilyen tarsadalomtudomanyi teruleten. Aztan felkeszulsz az LSAT-re es remenykedsz, hogy eleg eros az atlagod (GPA) illetve az iskolan kivuli tevekenyseged es jelentkezel ugyved kepzesre (grad school) es ott meg par evet el kell toltened. Aztan ujra neki allhatsz tanulni, hogy letedd a "bar exam" nevu tesztet ami ahhoz kell, hogy ugyvedkent praktizalhass. Sportolokent iszonyatosan nehez annyi idot rafektetni a tanulasra, hogy elerd azt az atlagot ami ugyvedhez kell nem is beszelve a rengeteg iskolan kivuli tevekenysegrol amit csinalnod kellene. Erre meg rajon az, hogy fizetsz 4 evet alapkepzesert majd meg 3-4 et ugyvedkepzesert ami mondjuk egy jobb egyetemen alaphangon 30 ezer/evnel kezdodik.

2017. szept. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!