Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » BGE-KKK-angol/magyar nyelven...

BGE-KKK-angol/magyar nyelven vagy inkább dániai egyetem?

Figyelt kérdés
Pro-kontra, melyik érné meg jobban? Hosszútávon szeretnék Mo -on boldogulni, de megérné karrier, fizetés szempontjából egy dán egyetemre menni gazdasági képzésre?
2017. okt. 28. 19:40
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha Magyarországon akarsz boldogulni akkor elég lehet a BGE is.

Ha külföldre vágynál, mindenképpen dán egyetem (meg ugye angol nyelvterületen a 'KKK' se egy jó mozaikszó :D :D).


A külföldi egyetem nagy buli, jellemformáló, s ugye a nyelvtudást is segíti, meg világlátás, stb, de a hazai munkaerőpiacon az előnye korlátolt. Én is külföldön vagyok, de azért, mert esélytelen, hogy 'otthon' képzelném el a jövőm :)


Értem ezalatt, hogy persze sokkal korában kaphatsz munkát egy top200-300as dán egyetemmel (mert remélem a koppenhágai-aalborgi-aarhusi-odensei egyetem ngéyesen gondolkodsz, s nem ilyen UCN, Zealand, VIA, Aarhus Academy, s egyéb sokadrangú, ranglistákon sok ezredik, tízezredik noname-kre), de a beosztásod, de a kezdési szintet kb semennyire, a fizetést is minimálisan befolyásolja.

Csak ugye van egy olyan kontrája is, hogy ha külföldön tanulsz, nem vagy kapcsolatban magyar cégekkel, míg ha itthon csinálod a BGE-n, akkor már képzés alatt tudsz diákmunkát, esetleg gyakornoki állást szerezni, így biztosítva egy jó elhelyezkedést egyetem után.

2017. okt. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!